• NUROFEN 50 mg/g żel 50 g

NUROFEN 50 mg/g żel 50 g

  • Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które wykazują zdolność łagodzenia takich dolegliwości jak ból, obrzęk i gorączka. Preparat przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę.
13,49 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

NUROFEN 50 mg/g żel 50 g

Ibuprofenum

Zastosowaniem żelu Nurofen jest miejscowe leczenie dolegliwości bólowych i stanów zapalnych. Substancja czynna, ibuprofen, należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które działają poprzez zmniejszanie aktywności cyklooksygenazy. W efekcie dochodzi do zahamowania syntezy m.in. endogennych induktorów zapalenia tkanek oraz czynników drażniących zakończenia bólowe.

Wskazania

Miejscowa terapia bólu:

  • towarzyszącego chorobom układu mięśniowo-szkieletowego;
  • mięśni; 
  • pleców; 
  • po urazach i zabiegach;
  • nerwobólu.

Lek jest przeznaczony tylko do krótkotrwałego stosowania.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inny lek z grupy NLPZ.
  • Wystąpienie w przeszłości duszności, napadu astmy oskrzelowej, obrzęku błony śluzowej nosa, reakcji skórnej lub innego rodzaju odczynu alergicznego po zastosowaniu dowolnego leku z grupy NLPZ
  • Aplikowanie na otwarte rany, błony śluzowe i w okolice oczu.
  • III trymestr ciąży.
  • Wiek poniżej 12. roku życia.
  • Jednoczesne stosowanie innych leków z grupy NLPZ (ryzyko nasilenia działań niepożądanych).

Kobiety w I i II trymestrze ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Preparat wyłącznie do stosowania miejscowego na skórę.

Zalecaną dawką dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia jest pasek żelu o długości 4 - 10 cm (co odpowiada ok. 50 - 125 mg ibuprofenu) do 4 razy na dobę. Lek należy aplikować tylko na obolałe miejsca i delikatnie wsmarowywać do momentu całkowitego wchłonięcia.
Nie stosować żelu częściej niż co 4 godziny oraz dłużej niż 2 tygodnie.
Maksymalna dawka dobowa dla ibuprofenu stosowanego zewnętrznie wynosi 600 mg.

Jeżeli po 14 dniach leczenia objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, wskazane jest zgłosić się do lekarza.

Działania niepożądane

Objawy niepożądane występują bardzo rzadko. Dotychczas zgłaszano takie efekty jak:

  • nadwrażliwość, reakcje anafilaktyczne;
  • dolegliwości żołądkowo-jelitowe: ból brzucha i niestrawność;
  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej w miejscu aplikacji: wysypka, świąd, pokrzywka, zaczerwienienie;
  • skurcz oskrzeli, duszność, zaostrzenie astmy.

Dodatkowe informacje

Jednoczesne, długotrwałe stosowanie różnych leków przeciwbólowych może prowadzić do uszkodzenia nerek z ryzykiem ich niewydolności (nefropatia postanalgetyczna).

Podmiot odpowiedzialny

Reckitt Benckiser (Poland) S.A., Okunin 1, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991006259
Parametry techniczne:
Postać:
żel
,
opakowanie
Dawka:
0,05 g/g
Opakowanie:
50 g
Lek na receptę:
nie



Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel