Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
EFFERALGAN VITAMIN C x 20 tabletek musujących DATA WAŻNOŚCI 08.2024r.
EFFERALGAN VITAMIN C x 20 tabletek musujących DATA WAŻNOŚCI 08.2024r.
EFFERALGAN VITAMIN C x 20 tabletek musujących DATA WAŻNOŚCI 08.2024r.
EFFERALGAN VITAMIN C x 20 tabletek musujących DATA WAŻNOŚCI 08.2024r.
EFFERALGAN VITAMIN C x 20 tabletek musujących DATA WAŻNOŚCI 08.2024r.
EFFERALGAN VITAMIN C x 20 tabletek musujących DATA WAŻNOŚCI 08.2024r.
EFFERALGAN VITAMIN C x 20 tabletek musujących DATA WAŻNOŚCI 08.2024r.
EFFERALGAN VITAMIN C x 20 tabletek musujących DATA WAŻNOŚCI 08.2024r.

EFFERALGAN VITAMIN C x 20 tabletek musujących DATA WAŻNOŚCI 08.2024r.

  • Efferalgan Vitamin C jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
12,20 zł
brutto / szt.
Cena regularna / szt.
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Bezpieczne zakupy
Produkt wyprzedany
Otrzymasz od nas powiadomienie e-mail o ponownej dostępności produktu.
Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Powyższe dane nie są używane do przesyłania newsletterów lub innych reklam. Włączając powiadomienie zgadzasz się jedynie na wysłanie jednorazowo informacji o ponownej dostępności tego produktu.



EFFERALGAN VITAMIN C (330 mg + 200 mg) x 20 tabletek musujących

Paracetamolum + Acidum ascorbicum

DATA WAŻNOŚCI 08.2024r.

Lek Efferalgan Vitamin C, dzięki obecności paracetamolu uśmierza ból oraz obniża gorączkę. Jego działanie polega na hamowaniu aktywności ośrodkowej cyklooksygenazy odpowiedzialnej za powstawanie czynników podnoszących temperaturę ciała i pobudzających receptory bólowe. Związek nie wywiera wpływu przeciwzapalnego ani nie zmniejsza syntezy prostaglandyn na obwodzie, dzięki czemu powoduje mniej efektów niepożądanych w porównaniu do leków z grupy NLPZ.
Dodatek witaminy C uzupełnia jej niedobory, które często występują w przebiegu chorób przeziębieniowych.

Wskazania

  • Ból różnego pochodzenia: głowy, zębów, stawów, mięśni.
  • Bóle menstruacyjne, nerwobóle.
  • Stany grypopodobne i przeziębienia.
  • Gorączka.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na paracetamol, kwas askorbowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek albo inne poważne choroby tych narządów.
  • Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej.
  • Masa ciała poniżej 27 kg.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych preparatów zawierających paracetamol (ryzyko nasilenia działań niepożądanych lub zatrucia).
  • Nadużywanie alkoholu, stan niedożywienia organizmu.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego.
Tabletkę rozpuścić w szklance wody. Wypić bezpośrednio po przygotowaniu.

Nie stosować leku dłużej niż 3 - 5 dni bez zaleceń lekarza.

Działania niepożądane

Paracetamol wchodzi w interakcje z różnymi przyjmowanymi jednocześnie lekami. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które ów (z wzajemnością) wpływa.

Objawy niepożądane w czasie stosowania Efferalganu Vitamin C należą do rzadkości. Mogą wystąpić m.in.

  • reakcje uczuleniowe, pokrzywka, rumień, wysypka;
  • nudności, wymioty, zaburzenia trawienia;
  • zmiany w obrazie krwi (bardzo rzadko);
  • skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki z grupy NLPZ.

Dodatkowe informacje

W trakcie leczenia produktami leczniczymi zawierającymi paracetamol nie wolno pić alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.

Podmiot odpowiedzialny

Bristol-Myers Squibb Polska Sp. z o.o., Al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Symbol
5909990337422
Kod producenta
5909990337422
Postać
tabl.mus.
tabl.
opakowanie
Dawka
330mg+200mg
0,15 g
Opakowanie
20 tabl.
80 tabl.
Lek na receptę
nie
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
pixel