Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
OCTENISEPT płyn 50 ml
OCTENISEPT płyn 50 ml
OCTENISEPT płyn 50 ml
OCTENISEPT płyn 50 ml
OCTENISEPT płyn 50 ml
OCTENISEPT płyn 50 ml
OCTENISEPT płyn 50 ml
OCTENISEPT płyn 50 ml
OCTENISEPT płyn 50 ml
OCTENISEPT płyn 50 ml
OCTENISEPT płyn 50 ml
OCTENISEPT płyn 50 ml

OCTENISEPT płyn 50 ml

 • Spray Octenisept to lek, który działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo. Do stosowania na skórę i błony śluzowe u niemowląt, dzieci i dorosłych.
18,91 zł
brutto / szt.
Cena regularna / szt.
Sprawdź inne warianty:
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Bezpieczne zakupy
Produkt wyprzedany
Otrzymasz od nas powiadomienie e-mail o ponownej dostępności produktu.
Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Powyższe dane nie są używane do przesyłania newsletterów lub innych reklam. Włączając powiadomienie zgadzasz się jedynie na wysłanie jednorazowo informacji o ponownej dostępności tego produktu.Octenisept® płyn na skórę (0,1 g + 2 g)/100 g

lek stosowany w profilaktyce i leczeniu ran oraz zakażeń błon śluzowych i skóry, 50 ml

 

Octenisept® to płyn do odkażania ran, do powierzchownych ran, błon śluzowych i skóry o szerokim spektrum skuteczności mikrobiologicznej. Lek działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo. Octenisept spray może być bezpiecznie stosowany zarówno u niemowląt, dzieci i dorosłych.

Octenisept® spray to uniwersalny lek - działa zarówno na bakterie, grzyby i wirusy - i to w czasie 1 minuty! Oczyszcza i odkaża małe, powierzchowne rany jak skaleczenia, otarcia, zadrapania czy też rany pooperacyjne, a także na błonę śluzową i skórę. Zawiera substancje czynne: oktenidyny dichlorowodorek, fenoksyetanol.

Octenisept® spray zapewnia bezbolesną aplikację. Należy stosować go przy każdej zmianie opatrunku aplikując bezpośrednio na ranę, można nim płukać jamę ustną, czy też, wraz z aplikatorem dopochwowym, stosować do leczenia stanów zapalnych miejsc intymnych oraz odkażać zmienioną chorobowo skórę.

Octenisept® spray może być stosowany przez kobiety w ciąży od drugiego trymestru oraz w okresie karmienia piersią tylko po konsultacji z lekarzem.

Octenisept® spray zawiera octenidynę, unikalną substancję przeciwdrobnoustrojową skuteczną w czasie do 1 minuty:

 • jest skuteczna wobec bakterii (Gram-dodatnie, Gram-ujemne), grzybów, drożdżaków i wirusów, w tym szczepów lekoopornych(1);

 • ma najszybsze działanie wśród substancji przeciwdrobnoustrojowych(2);

 • nie traci skuteczności pod wpływem obciążeń białkowych, takich jak krew czy wysiłek,

 • wysoka tolerancja tkankowa i układowa,

 • bezpieczna dla alergików, dzieci i osób z wrażliwą skórą.

(1) Działa niszcząco na bakterie (łącznie z Chlamydium i Mycoplasma), grzyby, drożdżaki, pierwotniaki (Trichomonas), wirusy (Herpes simplex ,inaktywuje HBV i HIV). Działanie produktu leczniczego utrzymuje się w czasie 1 godziny i tym samym zapewnia bezpieczeństwo przy wykonywaniu zabiegów diagnostycznych, terapeutycznych lub operacyjnych. CHarakterystyka Produktu Leczniczego

(2) Karpiński T, Sopata M, Mańkowski B. The antimicrobial effectiveness of antiseptics as a challenge in hard to heal wounds. Leczenie Ran. 2020;17(2):88-94

 

Octenisept® spray - wskazania do stosowania

Octenisept® jest wskazany do:

 • odkażania i wspomagającego leczenia małych, powierzchownych ran oraz dezynfekcji skóry przed zabiegami niechirurgicznymi;

 • wspomagającego postępowania antyseptycznego w obrębie zamkniętych powłok skórnych po zabiegach – np. szwów pozabiegowych;

 • wielokrotnego, krótkotrwałego leczenia antyseptycznego w obrębie błon śluzowych i sąsiadujących tkanek przed i po procedurach diagnostycznych w obrębie jamy ustnej, narządów płciowych i odbytu, w tym pochwy, sromu i żołędzi prącia, a także przed cewnikowaniem pęcherza moczowego;

 • w pediatrii (m.in. do pielęgnacji kikuta pępowinowego);

 • do dezynfekcji jamy ustnej (np. afty, podrażnienia spowodowane noszeniem aparatu ortodontycznego lub protezy dentystycznej);

 • ograniczonego czasowo, wspomagającego leczenia antyseptycznego grzybicy międzypalcowej;

 • w obrębie narządów rodnych, np. stanach zapalnych pochwy, a także w obrębie żołędzi prącia mężczyzny.

Octenisept® w aerozolu jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci w każdym wieku.

 

Skład Octenisept® spray – co zawiera lek

Octenisept® 100 g płynu zawiera substancje czynne: Octenidinum dichydrochloridum (oktenidyny dichlorowodorek) 0,10 g, Phenoxyethanolum (fenoksyetanol) 2,00 g.

Pozostałe składniki to: kokamidopropylobetaina - roztwór 30% lub 38% (octan dimetyloamoniowy kwasu amidopropylokokosowego, sodu chlorek, woda), sodu D-glukonian, glicerol 85%, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie i sposób podawania

Produkt leczniczy Octenisept® zalecany jest do stosowania w postaci nierozcieńczonej.

Octenisept® należy nanosić minimum raz na dobę na leczony obszar poprzez spryskanie, przetarcie jałowym gazikiem lub za pomocą przymoczka, zapewniając całkowite nawilżenie.

Dezynfekcja skóry i błony śluzowej:

 • Partie skóry i błon śluzowych, które mają być poddane zabiegowi muszą być dokładnie zwilżone jałowym gazikiem nasączonym produktem leczniczym Octenisept® lub zwilżone poprzez rozpylenie leku bezpośrednio na dostępne partie skóry i błon śluzowych.

 • Należy przestrzegać wymaganego czasu oddziaływania - minimum 1 minuta, wskazane przedłużenie czasu do 5 minut.

 • Należy zwrócić uwagę na równomierne zwilżenie całej powierzchni.

 • Pozostawić na co najmniej 1 minutę.

 • Wspomagająco w leczeniu grzybic skóry, między palcami stóp produkt leczniczy rozpylać na chore powierzchnie rano i wieczorem przez okres 14 dni.

Antyseptyka powierzchownych ran:

 • Ranę należy spryskać lub przetrzeć jałowym gazikiem nasączonym produktem leczniczym Octenisept®.

 • Produktu leczniczego Octenisept® należy używać zawsze przy każdej zmianie opatrunku.

 • W ranach z wysiękiem należy użyć produktu leczniczego Octeniseptu® w postaci przymoczka, zapewniając kontakt z raną oraz jej nawilżenie przez minimum 1 minutę, wskazane przedłużenie czasu do 5 minut.

Pielęgnacja szwów pooperacyjnych:

 • Ranę należy spryskać lub przetrzeć jałowym gazikiem nasączonym produktem leczniczym Octenisept®.

 • Produktu leczniczego Octenisept® należy używać zawsze przy każdej zmianie opatrunku.

 • Produkt leczniczy Octenisept® działa odkażająco i znieczulająco.

 • Odkażenie otoczenia rany należy przeprowadzać za pomocą jałowych gazików nasączonych nierozcieńczonym produktem leczniczym Octenisept®, promieniście od środka na zewnątrz rany.

Antyseptyka błony śluzowej pochwy:

 • Produktem leczniczym Octenisept® należy zwilżyć powierzchnie błony śluzowej pochwy, zapewniając kontakt leku z błoną śluzową przez minimum 1 minutę.

 • W licznych badaniach klinicznych wykazano, że produkt leczniczy Octenisept® skutecznie działa bakteriobójczo na różne bakterie m.in. Gram-dodatnie i Gram-ujemne.

Antyseptyka żołędzi prącia mężczyzny:

Produktem leczniczym Octenisept® należy zwilżyć powierzchnie błony śluzowej żołędzi prącia, zapewniając kontakt leku z błoną śluzową przez minimum 1 minutę.

Dezynfekcja jamy ustnej:

Jamę ustną należy płukać intensywnie ilością 20 ml produktu leczniczego Octenisept® przez 20 sekund.

Pielęgnacja kikuta pępowinowego:

 • Do pielęgnacji kikuta pępowinowego należy używać gazika nasączonego produktem leczniczym Octenisept®.

 • Po 1 minucie należy osuszyć kikut oraz skórę wokół. Należy utrzymywać kikut pępowinowy dziecka w czystości i suchości.

Sposób podawania: podanie na skórę.

 

Przeciwwskazania

 • Nadwrażliwość na oktenidyny dichlorowodorek, fenoksyetanol lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych.

 • Nie należy stosować produktu leczniczego Octenisept® do płukania jamy brzusznej.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Uwaga: W celu uniknięcia możliwości uszkodzenia tkanek, obrzęku miejscowego nie wolno wstrzykiwać lub wprowadzać produktu leczniczego do tkanki pod ciśnieniem. W każdym przypadku należy zapewnić odpowiedni odpływ z jam rany (np. drenaż, odsysacz).

 • Należy stosować ostrożnie u noworodków, zwłaszcza u wcześniaków. Octenisept® może powodować ciężkie zmiany skórne. Należy usunąć nadmiar leku i upewnić się, że roztwór nie pozostaje na skórze dłużej, niż to konieczne (dotyczy to również materiałów nasączonych roztworem stykających się bezpośrednio z pacjentem).

 • Produktu leczniczego Octenisept® nie należy stosować do oczu. W razie kontaktu leku z oczami, należy niezwłocznie je przepłukać dużą ilością wody.

 • Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Octenisept® do wnętrza ucha oraz nie należy dopuszczać do jego połykania.

 • Stosowanie roztworu wodnego oktenidyny (0,1%, z fenoksyetanolem lub bez) do odkażania skóry przed zabiegami inwazyjnymi wiązało się z ciężkimi reakcjami skórnymi u wcześniaków z małą masą urodzeniową.

 • Przed rozpoczęciem dalszych etapów interwencji należy usunąć wszelkie nasączone roztworem materiały, osłony lub fartuchy.

 • Nie należy stosować nadmiernych ilości ani nie należy dopuszczać do gromadzenia się roztworu w fałdach skóry lub pod pacjentem oraz do kapania na podkłady lub inne materiały, które stykają się bezpośrednio z ciałem pacjenta.

 • Przed nałożeniem opatrunku okluzyjnego na miejsca, które były wcześniej poddane działaniu Octeniseptu®, należy upewnić się, że nie pozostał nadmiar produktu.

Oktenidyny dichlorowodorek jest bardziej toksyczny przy stosowaniu dożylnym niż doustnym, dlatego należy unikać przedostawania się produktu leczniczego w większych ilościach do krwiobiegu, np. na skutek pomyłkowej iniekcji. Z uwagi na to, że oktenidyny dichlorowodorek w produkcie leczniczym Octenisept® występuje tylko w ilości 0,1%, zagrożenie tą substancją jest mało prawdopodobne.

 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane chociaż nie u każdego one wystąpią.

 • Po zwilżeniu błony śluzowej pochwy rzadko może być odczuwane wrażenie ciepła lub pieczenia.

 • Po płukaniu jamy ustnej gorzki smak utrzymuje się przez około 1 godzinę, ma to związek z działaniem produktu leczniczego.

 

Podmiot odpowiedzialny

Schülke & Mayr GmbH, Robert Koch Strasse 2, 22851 Norderstedt, Niemcy

 

Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: nr 13036 wydane przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 

Symbol
5909990425235
Kod producenta
5909990425235
Postać
płyn
opakowanie
Dawka
(100mg+2g)/100g
Opakowanie
40 ml
50 ml
Lek na receptę
nie
Rodzaj
Preparat dezynfekcyjny
Limit sprzedaży
5
10
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
pixel