Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
ASPIRIN PRO 500 mg x 8 tabletek powlekanych
ASPIRIN PRO 500 mg x 8 tabletek powlekanych
ASPIRIN PRO 500 mg x 8 tabletek powlekanych
ASPIRIN PRO 500 mg x 8 tabletek powlekanych
ASPIRIN PRO 500 mg x 8 tabletek powlekanych
ASPIRIN PRO 500 mg x 8 tabletek powlekanych
ASPIRIN PRO 500 mg x 8 tabletek powlekanych
ASPIRIN PRO 500 mg x 8 tabletek powlekanych
ASPIRIN PRO 500 mg x 8 tabletek powlekanych
ASPIRIN PRO 500 mg x 8 tabletek powlekanych
ASPIRIN PRO 500 mg x 8 tabletek powlekanych
ASPIRIN PRO 500 mg x 8 tabletek powlekanych

ASPIRIN PRO 500 mg x 8 tabletek powlekanych

  • Aspirin Pro oparta jest na opatentowanej przez firmę Bayer technologii MicroActive, dzięki której 6 razy szybciej uwalnia substancję aktywną i zwalcza objawy takie jak ból, zapalenie czy gorączka.
8,47 zł
brutto / szt.
Cena regularna / szt.
Sprawdź inne warianty:
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Bezpieczne zakupy
Produkt wyprzedany
Otrzymasz od nas powiadomienie e-mail o ponownej dostępności produktu.
Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Powyższe dane nie są używane do przesyłania newsletterów lub innych reklam. Włączając powiadomienie zgadzasz się jedynie na wysłanie jednorazowo informacji o ponownej dostępności tego produktu.



ASPIRIN PRO 500 mg x 8 tabletek powlekanych

Acidum acetylsalicylicum

Kwas acetylosalicylowy, czyli substancja czynna leku Aspirin Pro, to związek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych o właściwościach przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, przeciwzakrzepowych oraz redukujących stan zapalny. Mechanizm jego działania polega na nieodwracalnym hamowaniu enzymów cyklooksygenazy uczestniczących w syntezie prostaglandyn.

Aspirin Pro to powlekana tabletka z rdzeniem, którą łatwiej połknąć, bowiem rozpada się dopiero w żołądku. Tam musuje, przez co szybciej uwalnia zawartą w niej substancję czynną, a tym samym przyspiesza wystąpienie efektów jej działania.

Każda z tabletek jest osobno zapakowana.

Wskazania

Objawowe leczenie w gorączce i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Nadwrażliwość na inne substancje czynne z grupy z NLPZ.
  • Astma oskrzelowa, przewlekłe schorzenia układu oddechowego, gorączka sienna, obrzęk błony śluzowej nosa (ryzyko nasilenia objawów).
  • Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego.
  • Ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca.
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi.
  • Jednoczesne przyjmowanie środków przeciwzakrzepowych lub metotreksatu.
  • Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub nabyta methemoglobinemia.
  • Wiek poniżej 12. roku życia (zwłaszcza w przebiegu infekcji wirusowych - duże ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a).
  • III trymestr ciąży i okres karmienia piersią.

Kobiety w I i II trymestrze ciąży przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego.
Tabletkę przyjąć w czasie lub po posiłku oraz popić 100 ml (ok. pół szklanki) niegazowanej wody. Nie rozgryzać, nie dzielić, nie ssać, nie żuć.

Dorośli i młodzież (w wieku 16 lat i powyżej):
1 - 2 tabletki (500 - 1000 mg kwasu acetylosalicylowego) doraźnie lub co 4 godziny.

Młodzież w wieku 12 – 15 lat (40 - 50 kg masy ciała):
1 tabletka (500 mg) doraźnie lub co 4 godziny.
Maksymalna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.

Pacjenci w podeszłym wieku (65 lat i powyżej):
1 tabletka (500 mg) doraźnie lub co 4 godziny.
Maksymalna dawka dzienna nie może przekraczać 4 tabletek.

Kwasu acetylosalicylowego nie należy stosować dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki lub 3 - 4 dni w leczeniu bólu, chyba że lekarz zaleci inaczej.
U osób z zaburzeniami czynności wątroby i/lub nerek może być konieczne dostosowanie dawek w zależności od stopnia ciężkości schorzenia.

Działania niepożądane

Kwas acetylosalicylowy wchodzi w interakcje z różnymi przyjmowanymi jednocześnie lekami. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które ów z wzajemnością wpływa.

Stosowaniu Aspirin Pro mogą towarzyszyć takie objawy niepożądane jak:

  • dolegliwości dyspeptyczne; 
  • uszkodzenie błony śluzowej żołądka z krwawieniem, wrzody trawienne (z możliwymi krwawieniami i perforacjami);
  • zmiany obrazu krwi, w tym małopłytkowość, hipoprotrombinemia;
  • uszkodzenie nerek w przypadku dawek toksycznych lub długotrwałego stosowania dużych dawek; 
  • zaburzenia czynności wątroby; 
  • odczyny alergiczne skórne i uogólnione (np. astma aspirynowa); 
  • zaburzenia słuchu i ostrości wzroku;
  • zawroty głowy;
  • szum w uszach.

Dodatkowe informacje

Długotrwałe przyjmowanie leków przeciwbólowych, zwłaszcza w dużych dawkach, może doprowadzić do nefropatii postanalgetycznej.
Należy odstawić kwas acetylosalicylowy na 5 - 7 dni przed planowanym zabiegiem chirurgicznym, ze względu na ryzyko wydłużonego czasu krwawienia w jego trakcie oraz po.
Nie wolno łączyć preparatu z etanolem.

Podmiot odpowiedzialny

Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Symbol
5908229300190
Kod producenta
5908229300190
Postać
tabl.powl.Więcej

Większe opakowanie

opakowanie
Dawka
500 mg
Opakowanie
8 tabl.
Lek na receptę
nie
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
pixel