Ibum dla dzieci czopki 60mg ,10 sztuk DATA WAŻNOŚCI 01.2025r.
Ibum dla dzieci czopki 60mg ,10 sztuk
DATA WAŻNOŚCI 01.2025r.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania.
Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku.
W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Ibum dla dzieci to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy.
Wskazania
Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego. Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak: bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych); bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania; bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia); bóle na skutek urazów tkanek miękkich; bóle pooperacyjne; bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego. Dla dzieci od 3. miesiąca życia.
Skład
1 czopek zawiera substancję czynną: 60mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: Witepsol S58.
Działanie
Przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.
Dawkowanie
Doodbytniczo, dzieci o masie ciała 6-8kg (3-9. miesiąc życia): dawka początkowa: 1 czopek. W razie potrzeby następnie 1 czopek po 6-8 godzinach. Nie stosować więcej niż 3 czopki na dobę. Dzieci o masie ciała 8-12,5kg (9.miesiąc życia-2. lata): dawka początkowa: 1 czopek. W razie potrzeby następnie 1 czopek po 6 godzinach. Nie stosować więcej niż 4 czopki na dobę. Lek należy podawać w odstępach co najmniej 6 godzinnych. Maksymalna dawka ibuprofenu wynosi 20-30mg/kg masy ciała podawana w 3-4 pojedynczych dawkach. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Występujące w przeszłości objawy alergii w postaci zapalenia błony śluzowej nosa, pokrzywki, skurczu oskrzeli lub astmy oskrzelowej - po kwasie acetylosalicylowym lub innych NLPZ. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub nawracająca w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również po zastosowaniu NLPZ. Ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca. Jednoczesne przyjmowanie innych NLPZ, w tym inhibitorów COX-2. III trymestr ciąży. Krwawienia naczyniowo-mózgowe lub inne czynne krwawienia. Zaburzenia krzepnięcia (ibuprofen może wydłużać czas krwawienia), skaza krwotoczna. Zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu (takie jak małopłytkowość). Nie stosować u pacjentów z ciężkim odwodnieniem (wywołanym wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów).