Betaserc tabl. 24mg*60 IRD # LEK WYDAWANY NA RECEPTĘ LEKARSKĄ - TYLKO DO ODBIORU OSOBISTEGO!
Betaserc tabl. 24mg*60 IRD # LEK WYDAWANY NA RECEPTĘ LEKARSKĄ - TYLKO DO ODBIORU OSOBISTEGO!
DZIAŁANIE: Betaserc zawiera betahistynę. Betaserc poprawia przepływ krwi w uchu wewnętrznym. Działając w ośrodkowym układzie nerwowym leczy objawy zawrotów głowy. W ten sam sposób leczy objawy chorób przedsionka (część ucha wewnętrznego odpowiedzialna za utrzymanie równowagi).
ZASTOSOWANIE:
INTERAKCJA: Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również o tych, które wydawane są bez recepty, także o lekach ziołowych. Nie opisano żadnych interakcji pomiędzy lekiem Betaserc a innymi lekami.
PRZECIWWSKAZANIA: Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na betahistynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku Betaserc; jeśli u pacjenta występuje rodzaj nowotworu umiejscowionego w rdzeniu nadnerczy (guz chromochłonny nadnerczy). Nie należy zażywać leku Betaserc, jeśli pacjenta dotyczy któreś z powyższych stwierdzeń. W przypadku wątpliwości, należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą przed zażyciem leku.
DZIAŁANIA NIEPORZĄDANE: Jak każdy lek, lek Betaserc może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Po zażyciu tego leku mogą wystąpić następujące objawy niepożądane: Reakcja alergiczna: Jeśli wystąpiła reakcja alergiczna (nadwrażliwości) po zażyciu tego leku, należy natychmiast przestać go zażywać i skonsultować się z lekarzem. Oznaki nadwrażliwości mogą być następujące: anafilaksja (rodzaj gwałtownej reakcji alergicznej, której objawami są m.in.: obrzęk twarzy i gardła, trudności w oddychaniu, pokrzywka - niewielkie swędzące wykwity na skórze); obrzęk naczynioruchowy (występujący nagle, najczęściej na twarzy); wysypka; świąd; pokrzywka. Częstość występowania nie może być określona na podstawie posiadanych danych. Uznaje się ją za ?nieznaną?. Inne działania niepożądane: częste (występujące u mniej niż 1 osoby na 10): nudności i zaburzenia trawienia; częstość ?nieznana?, (nie może być określona na podstawie posiadanych danych): łagodne dolegliwości żołądkowo-jelitowe takie jak: wymioty, bóle żołądka i jelit, wzdęcia, gazy. Te działania niepożądane mogą ustąpić, jeśli lek zażywa się podczas posiłku lub po zmniejszeniu dawki. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.
DAWKOWANIE: Lek Betaserc należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Zasady podawania: Betaserc zażywa się doustnie. Lek należy zażywać aż do skończenia kuracji. Poprawa może nastąpić czasami dopiero po kilku tygodniach leczenia. Najlepsze wyniki terapeutyczne można czasami uzyskać po kilku miesiącach leczenia. Betaserc jest dostępny w tabletkach po 8 mg i w tabletkach po 24 mg. Tabletki Betaserc 24 mg można dzielić. Dawka zwykle stosowana: Dorośli: Zazwyczaj stosowana dawka leku Betaserc to 24 mg do 48 mg na dobę. Oznacza to, że: jeśli stosuje się Betaserc 24 mg: należy zażyć 1 tabletkę 2 razy na dobę. Należy pamiętać, że lekarz może dobrać dawkę specjalnie dla pacjenta. Dzieci: Betaserc nie jest wskazany do stosowania u dzieci. Zażycie większej niż zalecana dawki leku Betaserc: W przypadku zażycia większej dawki leku Betaserc niż zalecono należy natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi. Należy wziąć opakowanie leku ze sobą. W razie zażycia większej niż zalecana dawki leku Betaserc mogą wystąpić m.in.: bóle brzucha, senność, nudności. Pominięcie zastosowania leku Betaserc: Jeśli pominięto dawkę leku Betaserc, należy przyjąć kolejną dawkę o ustalonej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Przerwanie stosowania leku Betaserc: Należy zażywać tabletki aż do skończenia kuracji. Nie należy przerywać zażywania leku Betaserc bez porozumienia z lekarzem. Nawet jeśli wystąpi poprawa, lekarz może zadecydować o kontynuacji leczenia, aby uzyskać trwałe działanie. W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.