Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Corega Super Mocny Krem Neutralny Smak 40g
Corega Super Mocny Krem Neutralny Smak 40g
Corega Super Mocny Krem Neutralny Smak 40g
Corega Super Mocny Krem Neutralny Smak 40g
Corega Super Mocny Krem Neutralny Smak 40g
Corega Super Mocny Krem Neutralny Smak 40g
Corega Super Mocny Krem Neutralny Smak 40g
Corega Super Mocny Krem Neutralny Smak 40g
Corega Super Mocny Krem Neutralny Smak 40g
Corega Super Mocny Krem Neutralny Smak 40g
Corega Super Mocny Krem Neutralny Smak 40g
Corega Super Mocny Krem Neutralny Smak 40g
Corega Super Mocny Krem Neutralny Smak 40g
Corega Super Mocny Krem Neutralny Smak 40g

Corega Super Mocny Krem Neutralny Smak 40g

  • Działanie: Krem Corega Neutralny Smak zapewnia mocne utrzymanie protezy zębowej oraz nie zawiera sztucznych barwników i aromatów, które mogłyby zmienić smak pożywienia.
  • Wskazania: Krem mocujący do protez zębowyc
16,16 zł
brutto / szt.
Cena regularna / szt.
Produkt niedostępny
Produkt niedostępny
Bezpieczne zakupy
Produkt wyprzedany
Otrzymasz od nas powiadomienie e-mail o ponownej dostępności produktu.
Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Powyższe dane nie są używane do przesyłania newsletterów lub innych reklam. Włączając powiadomienie zgadzasz się jedynie na wysłanie jednorazowo informacji o ponownej dostępności tego produktu.Krem mocujący
do protez zębowych
Corega Super Mocny
Neutralny Smak

Jeżeli podczas noszenia protezy, chcesz czuć się pewnie i komfortowo, częściej się uśmiechać oraz bez przeszkód cieszyć się smakiem ulubionych potraw, wypróbuj krem Corega Super Mocny Neutralny Smak.

Zmniejsza ilość drobinek przedostających się pod protezę zębową o 74%*.

Gwarantuje pewne przyleganie protezy do podniebienia i dziąseł oraz brak podrażnień.

Zapewnia mocowanie protezy do 12 godzin!

Nie zmienia smaku jedzenia.

*Gendreau L. et al. "Denture adhesive reduces food entrapment under removable full dentures."Poster presented at the IADR 2011, poster 1052.

Opis produktu

Jedną z głównych przyczyn dyskomfortu, jaki odczuwają użytkownicy nawet najlepiej dopasowanych protez zębowych są drażniące, dostające się pod protezę, drobinki pokarmu. Dzięki właściwościom uszczelniającym krem Corega Super Mocny Neutralny Smak zmniejsza ilość przedostających się drobinek, a jego specjalna formuła eliminuje ryzyko podrażnienia dziąseł oraz zapewnia stabilne mocowanie protezy przez cały dzień. Nie zawiera substancji smakowych, dzięki czemu nie wpływa na smak spożywanych potraw.

  • Przeznaczony do regularnego stosowania
  • Odpowiedni dla protez całościowych i częściowych
  • Łatwy w użyciu
  • Nie zawiera cynku

Gwarancja jakości

Aż 86% pacjentów skarży się, że w trakcie jedzenia pod ich protezy zębowe przedostają się drobinki pokarmów*. Krem mocujący do protez Corega zmniejsza ilość przedostających się drobinek o 74%**. Po zastosowaniu kremu Corega co najmniej 3 na 4 pacjentów znowu czerpie przyjemność z jedzenia posiłków w towarzystwie rodziny i przyjaciół***.

Randomizowane potrójnie skrzyżowane badanie z jednostronnie ślepą próbą, służące porównaniu efektów stosowania i nie stosowania kremu do protez.

Badanie ukończyli Pacjenci posiadający prawidłowo dostosowane i precyzyjnie wykonane całościowe protezy zębowe szczęki i żuchwy.

Przedostawanie się cząsteczek pokarmów pod protezę oceniono metodą ilościową, poprzez zebranie i zważenie pokarmu wyjętego spod protezy po podaniu Pacjentom do przeżucia i połknięcia 32 gramów zmielonych orzeszków ziemnych.

*Data on file, GSK. Canadian Quality of Life Study, 2005.

**Gendreau L. et al. "Denture adhesive reduces food entrapment under removable full dentures." Poster presented at the IADR 2011, poster 1052.

***Data on file, GSK. RH02678, December 2014.

Jak stosować?

Krok 1

Nanieść niewielką ilość kremu Corega Super Mocny Neutralny Smak w postaci krótkich pasków w pewnej odległości od krawędzi protezy.

Krok 2

Przepłukać
jamę ustną.

Krok 3

Założyć i docisnąć protezę, a następnie na kilka sekund przygryźć, by została stabilnie umocowana.

Dla kogo?

Krem Corega Super Mocny Neutralny Smak świetnie sprawdza się zarówno w przypadku protez całościowych, jak i częściowych.

Protezy
całościowe

Protezy
częściowe

Historie pacjentów

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile osób w naszym otoczeniu na co dzień korzysta z protez zębowych. Dzięki produktom Corega, Ty również będziesz mógł cieszyć się pięknym i naturalnym uśmiechem.

Od kilku lat miałem problemy z zębami, aż w końcu musiałem zdecydować się na całościową protezę zębową. Lekarz dentysta wykonał wycisk zębów i żuchwy, żeby stworzyć model moich dziąseł, który ostatecznie posłużył do wykonania protezy zębowej. Potem musiałem zdecydować jak powinny wyglądać moje „nowe” zęby. To, że naprawdę mogłem je wybrać było dla mnie sporym zaskoczeniem. Jak się okazuje, trzeba określić ich kształt, kolor i rozmiar – warto wtedy rozważyć wprowadzenie kilku estetycznych korekt i np. pozbyć się zbyt dużych odstępów między zębami. Szczerze mówiąc, w protezach zębowych wyglądam znacznie lepiej niż wtedy, gdy miałem wszystkie naturalne zęby.

~ Dawid, 59 lat

Protezy nosiłem już od kilku miesięcy zanim zdecydowałem się sięgnąć po krem mocujący. Początkowo nie widziałem takiej potrzeby, bo proteza zębowa była naprawdę dobrze dopasowana. Jednak mimo to dostawały się pod nią niewielkie drobinki pokarmów, które powodowały dyskomfort i podrażniały dziąsła. Wybrałem krem mocujący Corega, który okazał się strzałem w dziesiątkę – poczułem się pewniej i nie musiałem już więcej martwić się drobinkami jedzenia.

~ Grzegorz, 61 lat

Gdy uświadomiłam sobie, że będę musiała zacząć nosić protezę zębową przeżyłam wielki szok i prawdę mówiąc, ten okres był dla mnie chyba najtrudniejszy. Przypomniałam sobie jednak, jak podczas pozowania do grupowych zdjęć nigdy nie uśmiechałam się do obiektywu, bo wstydziłam się swoich zębów. Postanowiłam, że już wkrótce najbardziej olśniewający uśmiech na wszystkich zdjęciach należeć będzie do mnie. Ta myśl podtrzymywała mnie na duchu. Nie chciałam, żeby ktokolwiek oglądał mnie bez zębów, więc poprosiłam lekarza dentystę o przygotowanie protezy zębowej natychmiastowej na czas gojenia się dziąseł po usunięciu zębów. Dzięki temu szybciej oswoiłam się z nową sytuacją i dowiedziałam się czego mogę się spodziewać w przyszłości. Uważam, że bardzo mi to pomogło. Po upływie mniej więcej 3 miesięcy zdałam sobie sprawę, że z protezami zębowymi żyje mi się lepiej. Z emocjonalnego punktu widzenia różnica jest ogromna. Teraz jestem dużo bardziej zadowolona ze swojego wyglądu i już nie boję się uśmiechać na zdjęciach.

~ Maria, 51 lat

Wideo

Produkty Corega

Zobacz pozostałe produkty Corega:

Krem mocujący do protez zębowych Corega Super Mocny Neutralny Smak

Krem mocujący o neutralnym smaku. Utrzymuje protezę przez cały dzień i zapobiega przedostawaniu się drobinek pokarmu pod protezę.

Nie zawiera barwników i substancji smakowych.

Krem mocujący do protez zębowych Corega Super Mocny Mocno Miętowy

Krem mocujący o mocno miętowym, intensywnym smaku. Utrzymuje protezę przez cały dzień i zapobiega przedostawaniu się drobinek pokarmu pod protezę.

Krem mocujący do protez zębowych Corega Super Mocny Delikatnie Miętowy

Krem mocujący o delikatnie miętowym, odświeżającym smaku. Utrzymuje protezę przez cały dzień i zapobiega przedostawaniu się resztek pokarmu pod protezę.

Krem mocujący do protez zębowych Corega Super Mocny Delikatnie Miętowy XL

Krem mocujący o delikatnie miętowym, odświeżającym smaku. Utrzymuje protezę przez cały dzień i zapobiega przedostawaniu się resztek pokarmu pod protezę. Większa pojemność w ekonomicznym opakowaniu.

Krem mocujący do protez zębowych Corega Ochrona Dziąseł

Pomaga zapobiegać podrażnieniom dziąseł i poprawia komfort noszenia protezy zębowej.

Najczęściej zadawane pytania

Z czego wykonane są protezy zębowe i jakie są ich rodzaje?

Protezy zębowe mają na celu zastąpić naturalne uzębienie, które zostało utracone w wyniku urazów, próchnicy lub innych procesów chorobowych w obrębie jamy ustnej. Wykonuje się je z akrylu i żywicy, specjalnych tworzyw sztucznych, a czasami również stopów metali lekkich, co ma na celu zapewnienie sztucznym zębom naturalnego wyglądu. O konieczności noszenia protezy zawsze decyduje specjalista – po dokładnym zbadaniu stanu jamy ustnej, natomiast samą protezę wykonuje protetyk, specjalizujący się w tej dziedzinie.

Istnieją trzy główne rodzaje protez zębowych: protezy całościowe szczęki i żuchwy, stosowane w przypadku, gdy konieczne jest zastąpienie kompletu naturalnego uzębienia, oraz protezy częściowe, które służą do uzupełniania braków w uzębieniu, pomagają utrzymać prawidłowy zgryz, a także zapobiegają przesuwaniu się pozostałych zębów.

Jakie problemy najczęściej pojawiają się w początkowym okresie użytkowania protezy?

Stosowanie protezy zębowej to kwestia bardzo osobista i rzadko zdarza się, aby doznania i spostrzeżenia dwóch różnych osób w pełni się pokrywały. Mimo to można wskazać pewne doświadczenia wspólne dla większości użytkowników.

W okresie pierwszych kilku tygodni po dopasowaniu następuje adaptacja do nowej protezy, czemu może towarzyszyć ból i dyskomfort. Nowi użytkownicy często mają wrażenie, że proteza zębowa jest zbyt duża i powoduje nadmiernie wypychanie warg. Jest to zupełnie normalne. Tkanki jamy ustnej są bardzo wrażliwe i jakiekolwiek zmiany w jej obrębie wywołują uczucie obecności ciała obcego, które stopniowo słabnie. Jeżeli jednak po kilku tygodniach stosowanie protezy nadal powoduje dyskomfort, warto odwiedzić lekarza dentystę, ponieważ może ona wymagać niewielkiej korekty.

Kolejnym często spotykanym problemem są otarcia lub podrażnienia błony śluzowej – jest to naturalne zjawisko występujące na etapie adaptacji do nowej protezy. Jeżeli jednak ból nie ustępuje wraz z upływem czasu, należy zgłosić się do lekarza dentysty w celu lepszego dopasowania protezy. Aby zapobiec przedostawaniu się pod protezę cząsteczek pokarmów (mogących powodować podrażnienia), już na początkowym etapie użytkowania protez można stosować krem mocujący Corega®.

Procesowi adaptacji do nowej protezy może również towarzyszyć zwiększone wydzielanie śliny. Z upływem czasu produkcja śliny stopniowo wraca do normy, dlatego zjawisko to nie powinno stanowić żadnego powodu do niepokoju.

Podczas umieszczania protezy w jamie ustnej lub jej wyjmowania może pojawiać się odruch wymiotny. Jest to bezwarunkowa reakcja na obecność ciała obcego w jamie ustnej i wraz ze stopniowym przyzwyczajaniem się do protezy zdarza się coraz rzadziej. Jednak w niektórych przypadkach przyczyną odruchu wymiotnego może być niewłaściwa konstrukcja protezy, dlatego jeśli problem nie zniknie po kilku tygodniach, należy zgłosić się do lekarza dentysty, który może wykonać niewielkie zmiany w jej kształcie.

Jakie są konsekwencje długotrwałego używania tej samej protezy?

Codzienne użytkowanie protezy w połączeniu z naturalnymi zmianami anatomicznymi zachodzącymi w obrębie jamy ustnej może powodować pogorszenie dopasowania protezy i spadek zadowolenia pacjenta. Prawidłowo dopasowana proteza zapewnia odpowiednie podparcie dla mięśni i dziąseł, natomiast następujące z czasem pogorszenie dopasowania może powodować nieznaczną zmianę rysów twarzy i powstawanie zmarszczek. Co więcej, długotrwałe stosowanie niedopasowanej protezy może skutkować poważnymi problemami ze zdrowiem jamy ustnej – dlatego warto co najmniej raz w roku zgłaszać się do lekarza dentysty celem kontroli protezy i wykonania ewentualnych poprawek.

W przypadku, gdy:

  • noszenie protezy wywołuje ból lub dyskomfort,
  • protezy wydają stukające dźwięki,
  • noszenie protezy utrudnia jedzenie,
  • po założeniu protezy pojawiają się problemy z wymową,

należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza dentysty. Wizyta w gabinecie dentystycznym jest również wskazana jeśli proteza wygląda na zużytą lub zniekształconą, albo jeżeli od jej wykonania minęły ponad 3 lata. W takim przypadku dentysta oceni, czy konieczna jest wymiana protezy.

Jak przebiega proces wykonania i dopasowania protezy?

Przed wykonaniem jakichkolwiek czynności lekarz ocenia obecny stan zębów pacjenta i decyduje o dalszym postępowaniu. Jeśli konieczne okaże się usunięcie niektórych zębów, może również zasugerować sposób przeprowadzenia tego zabiegu. Czas niezbędny do wygojenia tkanek dziąseł może się różnić w zależności od indywidualnych skłonności do gojenia i liczby usuniętych zębów.

W zależności od stanu jamy ustnej lekarz dentysta może zadecydować o wykonaniu protezy natychmiastowej, która może być stosowana już w trakcie procesu gojenia.

Przed rozpoczęciem prac nad protezą lekarz dentysta wykonuje wstępny wycisk anatomiczny.

W trakcie kolejnych wizyt powstają kolejne wyciski umożliwiające dokładniejsze odwzorowanie kształtu dziąseł. W oparciu o uzyskany w ten sposób model jamy ustnej lekarz protetyk może przystąpić do wykonania nowej protezy zębowej.

Z pomocą lekarza dentysty możesz zdecydować jaki kształt, rozmiar i kolor zębów pozwoli uzyskać najlepsze dopasowanie i wygląd protezy. Jeśli pacjent nie był zadowolony z jakiejś cechy swoich naturalnych zębów, może na tym etapie poprosić lekarza dentystę o jej wyeliminowanie. Podczas podejmowania ostatecznej decyzji warto skorzystać z porady bliskiej osoby, ponieważ niezależna opinia może być w tym przypadku bardzo przydatna.

Gdy proteza będzie już gotowa, czas na pierwszą przymiarkę. Przez kilka następnych dni po założeniu pacjent powinien nosić protezę jak najczęściej, by na najbliższej wizycie kontrolnej móc poinformować lekarza o wszelkich niedogodnościach lub problemach z jej dopasowaniem. Dzięki temu lekarz dentysta będzie mógł wykonać konieczne poprawki, które zwiększą komfort użytkowania protezy. Jeśli będzie to konieczne, lekarz może także wyznaczyć dodatkowe wizyty kontrolne, aby lepiej dostosować te obszary protezy, które nadal wywierają ucisk lub powodują otarcia.

Czy jedna proteza może być używana do końca życia?

Mimo dość dużej wytrzymałości, protezy zębowe nie są niezniszczalne. Niewłaściwe użytkowanie może spowodować nie tylko spadek komfortu użytkowania, ale także negatywnie wpłynąć na wygląd protezy. Dlatego tak ważna jest jej właściwa pielęgnacja i regularne używanie specjalistycznych preparatów czyszczących. Stosując środki czyszczące Corega zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu* możesz zapobiec nawarstwianiu się płytki bakteryjnej i przez długi czas cieszyć się promiennym, białym uśmiechem.

*Tabletki czyszczące do protez Corega nie powinny być stosowane w przypadku protez akronowych (termoplastycznych).

Czy noszenie protezy powoduje nieodwracalne problemy z jedzeniem i mówieniem?

To jedna z największych obaw nowych użytkowników protez. Na szczęście, trudności z jedzeniem i mówieniem z reguły pojawiają się jedynie w pierwszym okresie użytkowania protezy i z czasem ustępują. Jeżeli jednak mimo upływu czasu podczas mówienia i jedzenia nadal pojawia się uczucie dyskomfortu lub nawet ból, może to świadczyć o złym dopasowaniu protezy. W takim przypadku niezbędna jest jak najszybsza konsultacja z lekarzem dentystą.

Jak odpowiednio dbać o protezę?

O protezy zębowe należy dbać w takim samym stopniu, jak o zęby naturalne. Aby jak najdłużej zachować optymalną kondycję i dopasowanie protez, należy stosować odpowiednio dobrane środki do pielęgnacji i przestrzegać wskazówek dotyczących ich stosowania. Jest to bardzo istotne, ponieważ używanie niewłaściwych produktów może skutkować uszkodzeniem protezy. Protezy są wykonane z materiałów o twardości 10 razy mniejszej od naturalnego szkliwa. Stosowanie tradycyjnej szczoteczki i pasty do zębów stwarza ryzyko zarysowania powierzchni protezy. Tego rodzaju mikroskopijne zarysowania stanowią doskonałe środowisko dla rozwoju bakterii i innych mikroorganizmów, dlatego warto sięgnąć po specjalistyczne środki do pielęgnacji protez.

CHPL/CHPLD/0026/16

Symbol
5908311867952
Kod producenta
5908311867952
Postać
krem
opakowanie
Opakowanie
40 g
Lek na receptę
nie
Rodzaj
Wyrób medyczny inny
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
pixel