• PARACETAMOL FARMINA 500 mg x 10 czopków

PARACETAMOL FARMINA 500 mg x 10 czopków

  • Czopki dla dorosłych o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
4,45 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

PARACETAMOL FARMINA 500 mg x 10 czopków

Paracetamolum

Substancją czynną czopków jest paracetamol, który uśmierza łagodny i umiarkowany ból oraz obniża gorączkę.

Paracetamol Farmina - wskazania

Bóle różnego pochodzenia i stany gorączkowe.

Paracetamol Farmina - przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek albo inne poważne choroby tych narządów.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych preparatów zawierających paracetamol.
  • Nadużywanie alkoholu, stan niedożywienia organizmu.
  • Wiek poniżej 2. roku życia.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem.

Paracetamol Farmina - dawkowanie

Preparat do podania doodbytniczego.
Wyjąć czopek z osłonki, ogrzać go w dłoniach i zaaplikować. Po zastosowaniu unikać defekacji przez co najmniej godzinę.

Dorośli:
1 czopek doraźnie lub co 4 godziny, do 4 razy na dobę.
Maksymalna dawka dobowa paracetamolu w przypadku leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a długotrwałego 2,5 g.
Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 10 dni.

Dzieci powyżej 11. roku życia:
Jednorazowo 10 do 15 mg paracetamolu na kilogram masy ciała, maksymalnie 4 razy w ciągu dnia.
Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni

Paracetamol Farmina - działania niepożądane

Przed zastosowaniem produktu należy zapoznać się z jego potencjalnymi interakcjami z innymi substancjami czynnymi.

Paracetamol może wywołać reakcje skórne (tj. pokrzywka, wysypka, rumień) lub łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Paracetamol Farmina - dodatkowe informacje

W trakcie leczenia preparatami zawierającymi paracetamol nie wolno pić alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.
Jednoczesne, długotrwałe stosowanie różnych leków przeciwbólowych może prowadzić do uszkodzenia nerek z ryzykiem ich niewydolności (nefropatia postanalgetyczna).

Podmiot odpowiedzialny

Farmina sp. z o.o. ul. Lipska 44, 30-721 Kraków

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990265718
Parametry techniczne:
Postać:
czop.doodbyt.
,
opakowanie
Dawka:
0,5 g
Opakowanie:
10 czop.
Lek na receptę:
nie



Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel