• NUROFEN ULTIMA x 24 tabletki powlekane

NUROFEN ULTIMA x 24 tabletki powlekane

  • Lek Nurofen Ultima zawiera w składzie ibuprofen oraz paracetamol, łącznie wywierające synergistyczne działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
17,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

NUROFEN ULTIMA (200 mg + 500 mg) x 12 tabletek powlekanych

Ibuprofenum

Przeznaczeniem leku Nurofen Ultima jest zwalczanie takich objawów jak ból, gorączka czy proces zapalny. Preparat stanowi połączeniu dwóch substancji czynnych - ibuprofenu z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) oraz paracetamolu.
Pierwszy związek zmniejsza aktywność cyklooksygenazy, wskutek czego hamuje syntezę endogennych induktorów stanu zapalnego oraz czynników podnoszących temperaturę ciała i drażniących zakończenia bólowe. 
Paracetamol ma działanie zbliżone do ibuprofenu, ale wywierany efekt jest głównie ośrodkowy. Zwalcza ból i gorączkę, anie nie wpływa na procesy zapalne.

Wskazania

  • Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: głowy (m. in. ból napięciowy i migrena), zębów, mięśni, stawów i kości, nerwobóle, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu).
  • Gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).
  • Bolesne miesiączkowanie.

Lek jest przeznaczony tylko do krótkotrwałego stosowania.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. 
  • Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inny lek z grupy NLPZ.
  • Wystąpienie w przeszłości duszności, napadu astmy oskrzelowej, obrzęku błony śluzowej nosa, reakcji skórnej lub innego rodzaju odczynu alergicznego po zastosowaniu dowolnego leku z grupy NLPZ.
  • Czynna lub wyleczona: choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego, owrzodzenie lub perforacja przewodu pokarmowego. 
  • Ciężka niewydolność serca, nerek i/lub wątroby.
  • Krwawienia o nieznanej przyczynie.
  • Skazy krwotoczne.
  • III trymestr ciąży (ryzyko wystąpienia powikłań w czasie porodu lub połogu).
  • Dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ (ryzyko nasilenia działań niepożądanych).
  • Ciężkie odwodnienie.

Kobiety w I i II trymestrze ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego.
Tabletkę przyjąć wraz z posiłkiem oraz popić 100 ml niegazowanej wody (ok. pół szklanki). Nie rozgryzać, nie ssać, nie dzielić.

Dorośli: 1 tabletkę doraźnie lub do 3 razy na dobę. 
Należy zachować co najmniej 6-godzinną przerwę między dawkami. 
Nie stosować więcej niż 6 tabletek (1200 mg ibuprofenu i 3000 mg paracetamolu) na dobę.

Jeśli po 3 dniach stosowania leku objawy nie ustąpiły lub uległy nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.

Działania niepożądane

Ibuprofen może wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi równocześnie lekami. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które wpływa Nurofen Ultima.

Przyjmowaniu leku Nurofen Ultima może towarzyszyć występowanie objawów niepożądanych. Wśród najczęstszych wymienia się:

  • Dolegliwości żołądkowo-jelitowe: zgaga, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia, niewielkie krwawienie z przewodu pokarmowego, mogące prowadzić w wyjątkowych przypadkach do niedokrwistości.
  • Reakcje nadwrażliwości z wysypką skórną i świądem lub napadami duszności.
  • Bóle i zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i zmęczenie.
  • Zaburzenia widzenia.
  • Owrzodzenia przewodu pokarmowego (z możliwym krwawieniem i perforacją), wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, żołądka.

Dodatkowe informacje

Jednoczesne, długotrwałe stosowanie różnych leków przeciwbólowych może prowadzić do uszkodzenia nerek z ryzykiem niewydolności nerek (nefropatia postanalgetyczna).
Nadmierne ilości paracetamolu mogą wywierać szkodliwy wpływ na wątrobę, nie należy więc przekraczać wskazanych dawek.

Podmiot odpowiedzialny

Reckitt Benckiser (Poland) S.A., Okunin 1, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990825851
Parametry techniczne:
Postać:
tabl.powl.
,
opakowanie
Dawka:
0,2g+0,5g
Opakowanie:
24 tabl.
Lek na receptę:
nie

Prezentowane na stronach serwisu opakowania produktów mają wyłącznie charakter informacyjny i rzeczywiste opakowania mogą różnić się od prezentowanych. Apteka dokłada wszelkich starań, aby opisy i wygląd umieszczonych na stronach serwisu Produktów i ich opakowań były zgodne z rzeczywistością. W żadnym jednak wypadku Apteka nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub mylące podanie parametrów i właściwości Produktów lub też zmianę charakterystyki Produktu lub jego opakowania przez producenta.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel