• APAP PRZEZIĘBIENIE (650 mg + 50 mg + 10 mg) proszek do sporządzania roztworu doustnego x 8 saszetek
_

APAP PRZEZIĘBIENIE (650 mg + 50 mg + 10 mg) proszek do sporządzania roztworu doustnego x 8 saszetek

bez recepty
  • APAP Przeziębienie Hot to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy stanowiący połączenie paracetamolu, kwasu askorbowego i fenylefryny - substancji czynnych wspierających się w zwalczaniu dolegliwości związanych z przeziębieniem.
18,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

APAP PRZEZIĘBIENIE (650 mg + 50 mg + 10 mg) proszek do sporządzania roztworu doustnego x 8 saszetek.

Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Phenylephrini hydrochloridum

Paracetamol uśmierza ból oraz obniża gorączkę poprzez hamowanie aktywności ośrodkowej cyklooksygenazy odpowiedzialnej za powstawanie czynników podnoszących temperaturę ciała i pobudzających receptory bólowe. Nie wywiera wpływu przeciwzapalnego ani nie zmniejsza syntezy prostaglandyn na obwodzie, dzięki czemu - w porównaniu do leków z grupy NLPZ - nie drażni błony śluzowej żołądka i nie zaburza procesów krzepnięcia krwi.
Kwas askorbowy, czyli witamina C, jest naturalnym "wymiataczem" wolnych rodników tlenowych o szkodliwym działaniu na komórki i tkanki. Wspiera i pobudza układ immunologiczny organizmu do wzmożonej odpowiedzi na infekcję.
Fenylefryna, niewybiórczy związek sympatykomimetyczny (tj. zwiększający aktywność układu współczulnego), powoduje m.in. obkurczanie drobnych naczyń krwionośnych w jamie nosowej, czyli zmniejszenie ilości powstającej wydzieliny i zahamowanie wysięku (kataru).

Wskazania

Łagodzenie objawów towarzyszących przeziębieniu, grypie oraz innym infekcjom wirusowym:

  • bóle głowy, gardła, mięśniowe, kostno-stawowe; 
  • gorączka;
  • obrzęk błony śluzowej jamy nosowej oraz katar.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na paracetamol, kwas askorbowy, fenylefrynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek albo inne poważne choroby tych narządów.
  • Choroby towarzyszące, takie jak: niestabilna choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, fenyloketonuria, nadczynność tarczycy, jaskra z wąskim kątem przesączania, kamica moczowa.
  • Ciąża i karmienie piersią.
  • Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej.
  • Wiek poniżej 12. roku życia.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych preparatów zawierających paracetamol lub sympatykomimetyki (ryzyko nasilenia działań niepożądanych lub zatrucia).
  • Równoczesne stosowanie inhibitorów MAO lub trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych.
  • Nadużywanie alkoholu, stan niedożywienia organizmu.

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego.
Zawartość saszetki rozpuścić w szklance gorącej wody oraz wypić bezpośrednio po przestudzeniu do optymalnej temperatury.

Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia: 1 saszetka doraźnie lub co 4 - 6 godzin.
Maksymalna dawka dobowa dla leku APAP Przeziębienie Hot wynosi 6 saszetek. Nie należy jej przekraczać.

Jeżeli po 3 dniach przyjmowania preparatu objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.

Działania niepożądane

Paracetamol może wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi równocześnie lekami. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które wpływa APAP Przeziębienie Fast.

Objawy niepożądane w czasie stosowania leku APAP Przeziębienie Fast należą do rzadkości. Mogą wystąpić m.in.:

  • suchość błon śluzowych jamy ustnej, gardła i nosa;
  • niepokój, bezsenność, lęk, nerwowość;
  • reakcje uczuleniowe, pokrzywka, rumień, wysypka;
  • nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej;
  • podwyższenie ciśnienia tętniczego, przyspieszone bicie serca;
  • bladość skóry i błon śluzowych;
  • zaburzenia oddawania moczu;
  • skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki z grupy NLPZ.

Dodatkowe informacje

W trakcie leczenia produktami leczniczymi zawierajacymi paracetamol nie wolno pić alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.
Przewlekłe stosowanie leku APAP Przeziębienie Fast może doprowadzić do wystąpienia martwicy brodawek nerkowych lub kolki nerkowej.
W czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Podmiot odpowiedzialny

USP Zdrowie Sp. z o.o., ul. Poleczki 35, 02-822 Warszawa

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane



Kod producenta: 5909991115425
Parametry techniczne:
Postać:
prosz.do sporz.roztw.
,
opakowanie
Dawka:
(0,65g+0,05g+0,01g)/sasz.
Opakowanie:
8 sasz.
Lek na receptę:
nie

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep (znajdujący się pod adresem aptekapomocna24.pl) przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, np. adres IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań.

Wyrażam zgodę na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, w tym z plików cookies, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę ERAMEDICA Sp. z.o.o. oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności).

Niezależnie od tego, masz również prawo odmówić wyrażenia zgody na korzystanie w Internecie ze wspomnianych wyżej technologii, dostępu do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywania oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę ERAMEDICA Sp. z.o.o. oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). W tym celu kliknij: „NIE WYRAŻAM ZGODY” bądź dokonaj zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej, z której aktualnie korzystasz (w zakresie plików cookies). Więcej informacji dowiesz się ze strony Polityka dotycząca cookies.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel