Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00+48 669 694 714
 • LACTULOSE-MIP syrop 200 ml

LACTULOSE-MIP syrop 200 ml

bez recepty
 • Lek Lactulose-MIT wywiera łagodne działanie osmotycznie przeczyszczające oraz obniża stężenie amoniaku we krwi.
16,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

LACTULOSE-MIP 9,75 g/15 ml syrop 200 ml

Lactulosum

Za działanie leku Lactulose-MIP odpowiada laktuloza, syntetyczny dwucukier o łagodnych właściwościach osmotycznie przeczyszczających. W wyniku rozkładu przez florę bakteryjną jelita grubego powstają kwasy organiczne, które podnoszą ciśnienie osmotyczne w jego świetle, przez co zatrzymują w nim wodę. Dochodzi do rozluźnienia zalegających mas kałowych i zwiększenia ich objętości, co prowadzi do odruchowego pobudzenia ruchów robaczkowych przewodu pokarmowego.
Drugim istotnym działaniem laktulozy jest zakwaszanie treści pokarmowej jelita grubego, które redukuje proces wchłaniania amoniaku do krwi. Efektem jest zmniejszenie jego stężenia w osoczu - w przypadku encefalopatii wątrobowej nawet o około 25 - 50 %.

Wskazania

 • Uciążliwe zaparcia.
 • Ułatwienie defekacji i zmniejszenie towarzyszącego jej bólu u osób z hemoroidami lub po operacjach w obrębie jelita grubego.
 • Encefalopatia wątrobowa - zapobieganie i leczenie śpiączki wątrobowej oraz stanu przedśpiączkowego.

Przeciwwskazania

 • Nadwrażliwość na laktulozę lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
 • Galaktozemia.
 • Nietolerancja galaktozy lub fruktozy, niedobór laktazy typu Lapp, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy.
 • Choroby zapalne jelita grubego, np. zapalenie wyrostka robaczkowego.
 • Niedrożność lub stany grożące niedrożnością przewodu pokarmowego.
 • Krwawienia z przewodu pokarmowego o nieznanej przyczynie.
 • Bóle brzucha o niewyjaśnionej etiologii.
 • Odwodnienie organizmu.

Pomimo że lek można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, przed zastosowaniem preparatu wskazane jest skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego. Lek należy przyjmować o stałej porze dnia.
Porcję roztworu należy odmierzać za pomocą miarki dołączonej do opakowania. Połknąć od razu, bez przetrzymywania w jamie ustnej. Syrop można rozcieńczać innymi płynami, np. sokiem.

Zaparcia
Dawka zalecana może być podawana raz dziennie lub w dwóch dawkach podzielonych

Niemowlętom i małym dzieciom można podawać lek Lactulose-MIP tylko po zaleceniu przez lekarza.

Encefalopatia wątrobowa
Początkowo 15 - 45 ml roztworu 3 - 4 razy dziennie, następnie dawkowanie dostosowane indywidualnie, aby pacjent oddawał od 2 do 3 miękkich stolców dziennie.

Działanie przeczyszczające może wystąpić po upływie 2 do 10 godzin. Jeśli dawka jest niewystarczająca, do pierwszego stolca może minąć 24 do 48 godzin. Czas trwania leczenia zależy od przebiegu schorzenia.

Działania niepożądane

Laktuloza może wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi równocześnie lekami i substancjami odżywczymi. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które wpływa Lactulose-MIP.

W dawkach terapeutycznych laktuloza nie podrażnia nabłonka jelitowego, nie wpływa na procesy wchłaniania substancji zjonizowanych ani nie wywołuje utraty białka.
Do najczęstszych objawów niepożądanych po zastosowaniu leku Lactulose-MIP należą biegunka, wzdęcia, nudności, wymioty, bóle brzucha. Czasem mogą wystąpić zaburzenia równowagi elektrolitowej (na skutek biegunki lub podczas stosowania w encefalopatii wątrobowej).

Dodatkowe informacje

Przewlekłe przyjmowanie niedostosowanych dawek (pojawienie się więcej niż 2 - 3 miękkich stolców na dobę) lub nadużywanie może prowadzić do biegunki i zaburzeń elektrolitowych.
W trakcie stosowania leków przeczyszczających zaleca się wypijać zwiększoną ilość płynów (ok. 2 l/dobę, tj. 6 - 8 szklanek).

Podmiot odpowiedzialny

MIP Pharma Polska Sp. z o.o., ul. Orzechowa 5, 80-175 Gdańsk

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymaganeKod producenta: 5909990964826
Parametry techniczne:
Postać:
syrop
,
opakowanie
Dawka:
9,75 g/15ml
Opakowanie:
150 ml
,
200 ml
Lek na receptę:
nie
pixel