Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00+48 669 694 714
  • Zofenil Plus tabl.powl. 0,03g+0,0125g x 28 tabletek LEK WYDAWANY NA RECEPTĘ LEKARSKĄ - TYLKO DO ODBIORU OSOBISTEGO!

Zofenil Plus tabl.powl. 0,03g+0,0125g x 28 tabletek LEK WYDAWANY NA RECEPTĘ LEKARSKĄ - TYLKO DO ODBIORU OSOBISTEGO!

na receptę
21,79 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Zofenil Plus tabl.powl. 0,03g+0,0125g x 28 tabletek LEK WYDAWANY NA RECEPTĘ LEKARSKĄ - TYLKO DO ODBIORU OSOBISTEGO!

 

DZIAŁANIE: Zofenil Plus zawiera jako substancje czynne sól wapniową zofenoprylu i hydrochlorotiazyd. Sól wapniowa zofenoprylu jest lekiem działającym na układ sercowo-naczyniowy, należącym do grupy leków obniżających ciśnienie tętnicze zwanych inhibitorami konwertazy angiotensyny (ACE). Hydrochlorotiazyd jest lekiem moczopędnym, który działa poprzez zwiększenie ilości wytwarzanego moczu.

ZASTOSOWANIE: Zofenil Plus jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia) o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, jeśli podawanie zofenoprylu w monoterapii nie zapewnia odpowiedniej kontroli nadciśnienia.

INTERAKCJA: Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o j wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. W szczególności należy powiedzieć lekarzowi o przyjmowaniu: leków podwyższających stężenie potasu w krwi (np. trimetoprim, suplementy potasu, leki moczopędne oszczędzające potas takie jak spironolakton, triamteren lub amiloryd), substytuty soli zawierające potas; leków, które wpływają na wyniki badań krwi (hormon adrenokortykotropowy ? ACTH stosowany do stymulowania produkcji niektórych hormonów w organizmie, amfoterycyna B w zastrzykach, karbenoksolon, środki przeczyszczające); litu (stosowany w leczeniu zaburzeń nastroju); leków znieczulających; narkotyków (np. morfiny); leków przeciwpsychotycznych (stosowanych w leczeniu schizofrenii i innych podobnych chorób); trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych np. amitryptyliny i klomipraminy; innych leków stosowanych w nadciśnieniu i leków rozszerzających naczynia krwionośne (w tym beta-blokerów, alfa-blokerów oraz leków moczopędnych, tj. hydrochlorotiazydu, furosemidu, torasemidu); nitrogliceryny i innych azotanów stosowanych w leczeniu bólu klatki piersiowej (dławicy piersiowej); leków zobojętniających kwasy, w tym cymetydyny (stosowanej w leczeniu zgagi i w chorobie wrzodowej żołądka); cyklosporyny (stosowanej po przeszczepach) i innych leków immunosupresyjnych (leków osłabiających mechanizmy obronne organizmu); leków stosowanych w dnie (np. probenecydu, sulfinpirazonu i allopurynolu); insuliny lub doustnych leków przeciwcukrzycowych; leków cytostatycznych (stosowanych w leczeniu nowotworów lub chorób wpływających na system obronny organizmu); glikokortykosteroidów (silnych leków przeciwzapalnych); prokainamidu (stosowanego do normowania arytmii serca); niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ, np. aspiryny czy ibuprofenu); leków sympatykomimetycznych (leków oddziałujących na układ nerwowy, w tym stosowanych przy leczeniu astmy i gorączki siennej oraz amin zwiększających ciśnienie tętnicze np. adrenaliny); soli wapnia; glikozydów naparstnicy (stosowanych w celu zwiększenia siły skurczu serca); cholestyraminy i kolestypolu (zmniejszających stężenie cholesterolu we krwi); leków stosowanych w celu zwiotczenia mięśni (np. tubokuraryny); amantadyny (leku przeciwwirusowego). Alkohol nasila hipotensyjne (obniżające ciśnienie) działanie leku Zofenil Plus. W celu uzyskania szczegółowej informacji na temat spożywania alkoholu w trakcie przyjmowania leku należy zwrócić się do lekarza.

PRZECIWWSKAZANIA: Jeśli pacjent ma uczulenie na zofenopryl lub hydrochlorotiazyd lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancje będące pochodną sulfonamidów (np. hydrochlorotiazyd, który jest pochodną sulfonamidu); jeśli w przeszłości u pacjenta wystąpiła reakcja alergiczna na jakikolwiek inny lek z grupy inhibitorów ACE, np. kaptopryl czy enalapryl; jeśli w przeszłości występowała silna opuchlizna i swędzenie w okolicach twarzy, nosa i gardła (obrzęk naczynioworuchowy) w związku z leczeniem inhibitorami ACE, bądź w przypadku dziedzicznego/idiopatycznego obrzęku naczynioruchowego (nagle pojawiająca się opuchlizna skóry, tkanek, przewodu pokarmowego i innych organów); w przypadku ciężkich zaburzeń czynności wątroby lub nerek; w przypadku zwężenia tętnic nerkowych; po trzecim miesiącu ciąży.

DZIAŁANIA NIEPORZĄDANE: Jak każdy lek, lek Zofenil Plus może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Pełna lista działań niepożądanych znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania.

DAWKOWANIE: Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zazwyczaj stosowana dawka leku Zofenil Plus to jedna tabletka na dobę. Zofenil Plus można przyjmować z jedzeniem lub na pusty żołądek. Najlepiej popijać tabletkę wodą. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży. U pacjentów powyżej 65 lat z zaburzeniami czynności nerek, Zofenil Plus może okazać się nieodpowiednim lekiem. Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Zofenil Plus: W razie przypadkowego zażycia zbyt dużej liczby tabletek należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub najbliższą placówką pomocy doraźnej (zabierając ze sobą pozostałe tabletki lub niniejszą ulotkę ? jeśli to możliwe). Do najczęstszych objawów i oznak przedawkowania należy zbyt niskie ciśnienie tętnicze połączone z omdleniem (niedociśnienie), bardzo wolne tętno (bradykardia), zmiany składu krwi (elektrolity), zaburzenia czynności nerek, nadmierne oddawanie moczu prowadzące do odwodnienia, nudności i senność, skurcze mięśni, zaburzenia rytmu serca (zwłaszcza w przypadku jednoczesnego przyjmowania glikozydów naparstnicy lub leków przeciwarytmicznych). Pominięcie zastosowania leku Zofenil Plus: W razie pominięcia dawki należy zażyć następną dawkę natychmiast po uświadomieniu sobie tego faktu. Jeśli jednak niedługo przypada pora zażycia kolejnej dawki, należy pominąć zapomnianą dawkę i przyjąć następną planowaną zazwyczaj stosowaną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Przerwanie stosowania leku Zofenil Plus: Przed przerwaniem stosowania leku Zofenil Plus należy zawsze skonsultować się z lekarzem. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymaganeKod producenta: 5909991071080
Parametry techniczne:
Postać:
tabl.powl.

Większe opakowanie

,
opakowanie
Dawka:
30mg+12,5mg
Opakowanie:
28 tabl.
Lek na receptę:
tak
pixel