Cital 20mg x 30 tabletek powlekanych LEK WYDAWANY NA RECEPTĘ LEKARSKĄ - TYLKO DO ODBIORU OSOBISTEGO!
Cital 20mg x 30 tabletek powlekanych LEK WYDAWANY NA RECEPTĘ LEKARSKĄ - TYLKO DO ODBIORU OSOBISTEGO!
DZIAŁANIE: Lek Cital należy do grupy leków przeciwdepresyjnych, nazywanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny.
ZASTOSOWANIE: Lek Cital jest wskazany w leczeniu depresji w fazie początkowej oraz w leczeniu podtrzymującym.
INTERAKCJA:
PRZECIWWSKAZANIA: Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na cytalopram lub którykolwiek z pozostałych składników leku Cital, - jeśli pacjent przyjmuje leki, które należą do grupy nazywanej inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO), np. fenelzyna, iprozamid, izokarboksazyd, nialamid, tranylcypromina, moklobemid (stosowane w leczeniu depresji), selegilina w dawce większej niż 10 mg na dobę (stosowana w leczeniu choroby Parkinsona). Stosowanie leku Cital można rozpocząć 14 dni po zakończeniu stosowania leków, takich jak fenelzyna, iproniazyd, izokarboksazyd, nialamid, tranylcypromina. Nie należy również stosować cytalopramu przez określony czas po zakończeniu leczenia moklobemidem . Nie należy stosować inhibitorów monoaminooksydazy przez 7 dni po zakończeniu leczenia lekiem Cital. - jeśli pacjent przyjmuje pimozyd, - jeśli pacjent ma wrodzone zaburzenia rytmu serca (kołatanie serca) łubu pacjenta wystąpił epizod zaburzenia rytmu serca (widoczny na EKG, w badaniu oceniającym pracę serca), - jeśli pacjent przyjmuje leki przeciw zaburzeniom rytmu serca lub stosuje leki, które mogą wpływać na rytm serca.
DZIAŁANIA NIEPORZĄDANE: Jak każdy lek, Cital może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Pełna lista działań niepożądanych znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania.
DAWKOWANIE: Lek Cital należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. W razie wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Może upłynąć parę tygodni leczenia, zanim pacjent poczuje się lepiej. Nigdy nie należy przerywać stosowania leku Citai ani zmieniać dawkowania leku bez uzgodnienia z lekarzem. Należy kontynuować przyjmowanie leku tak długo, jak to zalecił lekarz prowadzący, nawet jeśli pacjent poczuje się lepiej. Jeśli po kilku tygodniach stosowania leku Cital, pacjent nie zauważy poprawy, powinien zgłosić się do lekarza prowadzącego. Szczegółowe informacje dotyczące dawkowania znajdują się na ulotce wewnątrz opakowania.
Większe opakowanie