• APAP BÓL I GORĄCZKA (500 mg + 300 mg) x 10 tabletek musujących

APAP BÓL I GORĄCZKA (500 mg + 300 mg) x 10 tabletek musujących

  • APAP Przeziębienie Fast to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy łączący paracetamol i kwas askorbowy o synergicznym działaniu skierowanym przeciw objawom przeziębienia.
10,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

APAP BÓL I GORĄCZKA (500 mg + 300 mg) x 10 tabletek musujących

Paracetamolum + Acidum ascorbicum

Paracetamol uśmierza ból oraz obniża gorączkę poprzez hamowanie aktywności ośrodkowej cyklooksygenazy odpowiedzialnej za powstawanie czynników podnoszących temperaturę ciała i pobudzających receptory bólowe. Nie wywiera wpływu przeciwzapalnego ani nie zmniejsza syntezy prostaglandyn na obwodzie, dzięki czemu - w porównaniu do leków z grupy NLPZ - nie drażni błony śluzowej żołądka i nie zaburza procesów krzepnięcia krwi.
Kwas askorbowy, czyli witamina C, jest naturalnym "wymiataczem" wolnych rodników tlenowych o szkodliwym działaniu na komórki i tkanki. Wspiera i pobudza układ immunologiczny organizmu do wzmożonej odpowiedzi na infekcję.

Wskazania

Łagodzenie objawów towarzyszących przeziębieniu, grypie oraz innym infekcjom wirusowym:

  • bóle głowy, gardła, mięśniowe, kostno-stawowe; 
  • gorączka;
  • obrzęk błony śluzowej jamy nosowej oraz katar.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na paracetamol, kwas askorbowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek albo inne poważne choroby tych narządów.
  • Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej.
  • Wiek poniżej 12. roku życia.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych preparatów zawierających paracetamol (ryzyko nasilenia działań niepożądanych lub zatrucia).
  • Nadużywanie alkoholu, stan niedożywienia organizmu.
  • Kamica moczowa.
  • Fenyloketonuria (obecność aspartamu).

Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego.
Tabletkę rozpuścić w 100 ml (ok. pół szklanki) ciepłej wody i natychmiast wypić sporządzony roztwór.

Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia: 1 tabletka (500 mg paracetamolu) doraźnie lub co 4 - 6 godzin.
Maksymalna dawka dobowa dla leku APAP Przeziębienie Fast wynosi 3 tabletki. Nie należy jej przekraczać.

Jeżeli po 3 - 5 dniach przyjmowania leku objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.

Działania niepożądane

Paracetamol może wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi równocześnie lekami. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które wpływa APAP Przeziębienie Fast.

Objawy niepożądane w czasie stosowania leku APAP Przeziębienie Fast należą do rzadkości. Mogą wystąpić m.in.:

  • reakcje uczuleniowe, pokrzywka, rumień, wysypka;
  • nudności, wymioty, zaburzenia trawienia;
  • zmiany w obrazie krwi (bardzo rzadko);
  • skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki z grupy NLPZ.

Dodatkowe informacje

W trakcie leczenia produktami leczniczymi zawierajacymi paracetamol nie wolno pić alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.
Przewlekłe stosowanie leku APAP Przeziębienie Fast może doprowadzić do wystąpienia martwicy brodawek nerkowych lub kolki nerkowej.

Podmiot odpowiedzialny

USP Zdrowie Sp. z o.o., ul. Poleczki 35, 02-822 Warszawa

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991004927
Parametry techniczne:
Postać:
tabl.mus.
,
opakowanie
Dawka:
0,5g+0,3g
Opakowanie:
10 tabl. (5 blist.po 2 szt.)
Lek na receptę:
nie

Prezentowane na stronach serwisu opakowania produktów mają wyłącznie charakter informacyjny i rzeczywiste opakowania mogą różnić się od prezentowanych. Apteka dokłada wszelkich starań, aby opisy i wygląd umieszczonych na stronach serwisu Produktów i ich opakowań były zgodne z rzeczywistością. W żadnym jednak wypadku Apteka nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub mylące podanie parametrów i właściwości Produktów lub też zmianę charakterystyki Produktu lub jego opakowania przez producenta.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel