Isoptin 80mg x 40 tabl.powl. LEK WYDAWANY NA RECEPTĘ LEKARSKĄ - TYLKO DO ODBIORU OSOBISTEGO!
Isoptin 80mg x 40 tabl.powl. LEK WYDAWANY NA RECEPTĘ LEKARSKĄ - TYLKO DO ODBIORU OSOBISTEGO!
DZIAŁANIE: Działanie leku polega na hamowaniu przechodzenia jonów przez błonę komórkową do komórek mięśnia sercowego i do komórek mięśni naczyń krwionośnych. Powoduje to zmniejszenie zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen bezpośrednio przez oddziaływanie na ener
ZASTOSOWANIE: Lek wskazany jest w leczeniu: - nadciśnienia tętniczego, - choroby wieńcowej, w tym: przewlekłej stabilnej dławicy piersiowej, niestabilnej dławicy piersiowej, dławicy Prinzmetala, dławicy po zawale mięśnia sercowego bez niewydolności serca, gdy nie jest wskazane stosowanie leków ß-adrenolitycznych, - zaburzeń rytmu serca takich, jak: napadowy częstoskurcz nadkomorowy, migotanie/trzepanie przedsionków z szybkim przewodzeniem przedsionkowo-komorowym.
INTERAKCJA:
PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na chlorowodorek werapamilu lub na którykolwiek z pozostałych składników leku, - we wstrząsie kardiogennym, - w ostrym, powikłanym zawale mięśnia sercowego, - w bloku przedsionkowo-komorowym II lub III° ( z wyjątkiem pacjentów ze sprawnym stymulatorem serca), - w zespole chorego węzła zatokowego, - w zastoinowej niewydolności serca, - w migotaniu/trzepaniu przedsionków z dodatkową drogą pobudzenia.
DZIAŁANIA NIEPORZĄDANE: Jak każdy lek, lek Isoptin SR może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości. Zaburzenia układu nerwowego: bóle głowy, ośrodkowe zawroty głowy, parestazje, drżenia mięśniowe, zespół pozapiramidowy. Zaburzenia ucha i błędnika: obwodowe zawroty głowy, szumy uszne. Zaburzenia serca: blok przedsionowo-komorowy, rzadkoskurcz zatokowy, zatrzymanie akcji węzła zatokowego, obrzęki obwodowe, kołatanie serca, częstoskurcz, niewydolność serca. Zaburzenia naczyniowe: niedociśnienie, zaczerwienienie skóry z uczuciem gorąca. Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, niedrożność jelit, przerost dziąseł, bóle brzucha, dyskomfort w jamie brzusznej. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: obrzęk naczynioworuchowy, zespół Stevensa i Johnsona, rumień wielopostaciowy, wysypka plamkowo - grudkowa, łysienie, pokrzywka, plamica, świąd. Zaburzenia mięśniwo-szkieletowe i tkanki łącznej: osłabienie siły mięśni, bóle mięśni, bóle stawów. zaburzenia układu rozrodczego i piersi: zaburzenia wzwodu, ginekomastia, mlekotok. Zaburzenia ogólne i reakcje miejscu podania: uczucie zmęczenia. Badania diagnostyczne: zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zwiększenie stężenia prolaktyny we krwi. Po wprowadzeniu do obrotu informowano o jednym przypadku porażenia (niedowład czterokończynowy) po jednoczesnym zastosowaniu werapamilu i kolchicyny
DAWKOWANIE: Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Dawkę leku należy dobrać indywidualnie od nasilenia choroby. Tabletkę należy połknąć w całości najlepiej w trakcie lub bezpośrednio po posiłku. Dorośli i młodzież o masie ciała ponad 50 kg. Nadciśnienie: 120 mg do 480 mg na dobę w trzech dawkach podzielonych. Choroba wieńcowa, napady częstoskurcz nadkomorowy, migotanie przedsionków i trzepotanie przedsionków: 120 mg do 480 mg na dobę trzech lub czterech dawkach podzielonych. Dzieci (wyłącznie w zaburzeniach rytmu serca). Wiek do 6 lat: 80 mg do 120 mg na dobę w dwóch lub trzech dawkach podzielonych. Wiek od 6 do 14 lat: 80 mg do 360 mg na dobę w dwóch, trzech lub czterech dawkach podzielonych.
Większe opakowanie