VENOFORTON płyn doustny 125 ml
- Venoforton jest lekiem roślinnym, który ułatwia przepływ krwi w naczyniach obwodowych i włosowatych, zwiększa wytrzymałość ich ścian, zapobiega powstawaniu obrzęków i żylaków, łagodzi objawy niewydolności krążenia.
VENOFORTON (15-24 mg)/4 ml płyn doustny 125 ml
Saponiny trójterpenowe w przeliczeniu na escynę
Venoforton to naturalny produkt leczniczy, wykazujący wazoprotekcyjne właściwości wobec naczyń krwionośnych, dzięki zawartości pięciu wyciągów roślinnych: z nasion kasztanowca, liści miłorzębu, kwiatostanu głogu oraz ziela jemioły i arniki. W składzie tych ekstraktów znajdują się m.in. saponiny trójterpenowe (w tym escyna) odpowiedzialne za działanie leku. Związki te wykazują aktywność biologiczną polegającą na poprawie ogólnej kondycji naczyń żylnych i włosowatych - zwiększają wytrzymałość mechaniczną, szczelność, elastyczność i napięcie ich ścian, usprawniają odpływ żylny oraz zapobiegają powstawaniu odkształceń, złogów i zatorów. W efekcie końcowym, redukują objawy towarzyszące niewydolności żylnej, obwodowej i mózgowej, takie jak: uczucie ciężkości lub zmęczenia nóg, ból, obrzęki, skurcze mięśni łydek, żylaki podudzi, wrażenie zimnych stóp, drętwienie palców, zawroty głowy, szumy uszne, osłabienie koncentracji i pamięci. Ponadto, Venoforton może być wykorzystywany pomocniczo w miażdżycy.
Venoforton - wskazania
- Przewlekła niewydolność żylna.
- Niewydolność krążenia obwodowego.
- Niewydolność krążenia mózgowego.
Venoforton - przeciwwskazania
- Nadwrażliwość na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
- Niewydolność nerek.
Ze względu na obecność etanolu odradza się stosowanie produktu kobietom w ciąży i karmiącym piersią oraz dzieciom poniżej 12. roku życia.
Venoforton - dawkowanie
Preparat do stosowania doustnego.
W celu odmierzenia właściwej dawki leku wskazane jest użycie miarki dołączonej do opakowania. Lek można rozcieńczyć wodą lub sokiem owocowym.
Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia:
4 ml płynu 3 razy w ciągu dnia.
Nie przekraczać zalecanych dawek.
Venoforton - działania niepożądane
Przed zastosowaniem produktu należy zapoznać się z jego potencjalnymi interakcjami z innymi substancjami czynnymi.
W czasie przyjmowania leku, z rzadka mogą wystąpić objawy podrażnienia błony śluzowej żołądka i jelit, np. nudności i bóle brzucha.
Venoforton - dodatkowe informacje
Lek zawiera etanol, przez co może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Po zażyciu produktu alkohol może zostać wykryty w czasie badania alkomatem.
Podmiot odpowiedzialny
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Leki Natury” Tadeusz Polański
ul. Zielona 30, 08-500 Ryki
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.