Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00+48 669 694 714
  • Encopirin Cardio x 100 tabl.dojelitowych

Encopirin Cardio x 100 tabl.dojelitowych

bez recepty
  • Działanie: Kwas acetylosalicylowy zawarty w leku ENCOPIRIN CARDIO 81 długotrwale hamuje czynność płytek krwi, które odpowiadają za powstawanie zakrzepu. Ponieważ zakrzep w tętnicy wieńcowej lub mózgowej jest przyczyną zatkania n
14,15 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Działanie: Kwas acetylosalicylowy zawarty w leku ENCOPIRIN CARDIO 81 długotrwale hamuje czynność płytek krwi, które odpowiadają za powstawanie zakrzepu. Ponieważ zakrzep w tętnicy wieńcowej lub mózgowej jest przyczyną zatkania naczynia, zahamowanie płytek krwi przez lek ENCOPIRIN CARDIO 81 zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca i udaru mózgu.
Wskazania: Najważniejsze zastosowanie leku ENCOPIRIN CARDIO 81 to: zapobieganie zawałowi serca u chorych z chorobą wieńcową serca lub po przebytym zawale lub ze świeżym zawałem serca; zapobieganie udarowi mózgu; a ponadto: zapobieganie powikłaniom zatorowo-zakrzepowym po zabiegach chirurgicznych.
Przeciwwskazania: Nie stosować leku ENCOPIRIN CARDIO 81: jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany; w przypadku chorób, w których występują lub mogą wystąpić krwawienia, takie jak: skaza krwotoczna, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy; w czasie ciąży (w ostatnim trymestrze ciąży); u dzieci poniżej 12 roku życia (ENCOPIRIN CARDIO 81 nie wolno stosować u dzieci); u pacjentów z ciężką niewydolnością serca, wątroby i nerek; u pacjentów z napadami astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołanymi podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); u dzieci do 12 lat w gorączkowych chorobach wirusowych (szczególnie grypa i ospa wietrzna) ze względu na zagrożenie wystąpieniem zespołu Reye'a rzadkiej ale ciężkiej choroby powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu; jednocześnie z metotreksatem w dawkach 15mg na tydzień lub większych.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, lek ENCOPIRIN CARDIO 81 może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, biegunka, zgaga, zapalenie przewodu pokarmowego, potencjalnie zagrażające życiu krwawienia z przewodu pokarmowego: jawne (fusowate wymioty, smoliste stolce) lub utajone (do krwawień dochodzi tym częściej im większa dawka), niestrawność, ból w nadbrzuszu, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacja. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: w rzadkich przypadkach opisywano zaburzenie czynności wątroby (wzrost aktywności aminotransferaz). Zaburzenia krwi i układu chłonnego: zwiększone ryzyko krwawień, krwotoki (pooperacyjne, z nosa, z dziąseł, z układu moczowo-płciowego), krwiaki, wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia. Skutkiem krwawień może być wystąpienie ostrej lub przewlekłej niedokrwistości z niedoboru żelaza albo ostrej niedokrwistości pokrwotocznej objawiającej się astenią, bladością, hypoperfuzją, a także nieprawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych. Zaburzenia naczyniowe: wylew krwi do mózgu (szczególnie u pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem i (lub) jednocześnie stosujących inne leki przeciwzakrzepowe) potencjalnie zagrażające życiu. Zaburzenia endokrynologiczne: hipoglikemia. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: zaburzenia czynności nerek, a w rzadkich przypadkach po długotrwałym stosowaniu dużych dawek kwasu acetylosalicylowego zanotowano martwicę brodawek nerkowych i śródmiąższowe zapalenie nerek. Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości z objawami klinicznymi i nieprawidłowymi wynikami odpowiednich badań laboratoryjnych, takie jak astma, łagodne do umiarkowanych reakcje obejmujące skórę, układ oddechowy, układ sercowo-naczyniowy z objawami takimi jak wysypka, pokrzywka, obrzęk (w tym naczynioruchowy), zaburzenia oddychania i pracy serca i bardzo rzadko ciężkie reakcje w tym wstrząs anafilaktyczny. Zaburzenia układu oddechowego: astma oskrzelowa, reakcje nadwrażliwości w postaci np. napadów duszności. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: reakcje nadwrażliwości w postaci wysypki, pokrzywki, świądu. Inne: Zespół Reye'a. Napady dny moczanowej. Bóle mięśni. Długotrwałe przyjmowanie preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas przyjmowania kolejnych dawek. Długotrwałe przyjmowanie preparatów przeciwbólowych, szczególnie zawierających kilka substancji czynnych może prowadzić do ciężkiego zaburzenia czynności nerek i niewydolności nerek. U niektórych osób w czasie stosowania leku ENCOPIRIN CARDIO 81 mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
Dawkowanie: Tabletki należy przyjmować doustnie, najlepiej po posiłkach popijając dużą ilością płynu, jeśli lekarz nie przepisze inaczej stosuje się 1 do 2 tabletek 1 do 2 razy na dobę. W przypadku wrażenia, że działanie leku ENCOPIRIN CARDIO 81 jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.
Interakcja: -
Substancja czynna: 1 tabletka zawiera kwas acetylosalicylowy 81mg
Podmiot odpowiedzialny: Omega Rex S.J.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymaganeKod producenta: 5909990895427
Parametry techniczne:
Postać:
tabl.dojelit.
,
opakowanie
Dawka:
0,081 g
Opakowanie:
100 tabl.
Lek na receptę:
nie
pixel