Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00+48 669 694 714

Żel, preparaty na ukąszenia owadów - str. 1

( ilość produktów: 18 )

Apteka internetowa oferuje szereg preparatów, które z jednej strony pozwalają zabezpieczyć się przed ukąszeniem owadów, a z drugiej łagodzą jego skutki.

Jak uchronić się przed ukąszeniami owadów?

Preparaty odstraszające insekty (komary, kleszcze, meszki, osy, pszczoły, mrówki) pozwalają zapobiegać ugryzieniom owadów. To spraye, aerozole, płyny i olejki, którymi można spryskać ubrania lub skórę, by odstraszyć owady. Dostępne są także olejki i plastry, które można rozpylić w pomieszczeniu lub przykleić do ubrania lub wózka dziecka, by owady omijały je z daleka.

Co na ukąszenia komarów?

Preparaty po ukąszeniach owadów warto zastosować aby zmniejszyć swędzenie, pieczenie i dolegliwości bólowe, które łagodzą obrzęk, chłodzą stan zapalny, przynosząc natychmiastową ulgę podrażnionej skórze. Maść na ukąszenia owadów działają łagodząco i chłodząco, zmniejszając swędzenie i stan zapalny. Skuteczny sposób na komary to zastosowanie środka, jakim jest spray na komary z olejkami eterycznymi. Apteka oferuje także środki na ukąszenia owadów dla niemowląt, choć ich zastosowanie warto najpierw skonsultować z pediatrą, szczególnie gdy dotyczy małych dzieci. Maluchy są szczególnie narażone na nieprzyjemne dolegliwości po ukąszeniu owadów, głównie ze względu na ich delikatną i cienką skórę.

Preparaty na kleszcze dla ochrony

Wybierając się na wycieczkę do lasu lub do parku, warto zabezpieczyć się przeciwko kleszczom. Skuteczną ochronę zapewnia odpowiedni ubiór oraz stosowanie preparatów na kleszcze. Repelenty do rozpylania na ubrania pozwalają na skuteczną ochronę przynajmniej na kilka godzin, potem należy użyć środki na komary i kleszcze ponownie. Po powrocie z wyprawy warto dokładnie obejrzeć ciało, szczególnie okolice zgięć kończyn (pod kolanami), pachwiny i skórę głowy. Jeśli zauważymy kleszcza, należy albo zgłosić się do przychodni w celu jego usunięcia albo w warunkach domowych skorzystać ze specjalnego zestawu lub przyrządu do usuwania kleszczy. Zestaw do wyciągania kleszczy zawiera dodatkowo preparat do ich wymrażania, by mieć pewność, że kleszcz nie uwolni do organizmu drobnoustrojów mogących prowadzić do rozwoju boreliozy.

pixel