Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Leki na wrzody - tabletki, preparaty

( ilość produktów: 5 )

Wrzody żołądka i dwunastnicy lub inaczej choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy to ubytek błony śluzowej, któremu towarzyszy naciek zapalny oraz martwica. Wrzody żołądka najczęściej są wynikiem zaburzonej równowagi między czynnikami drażniącymi (kwas solny) a ochronnymi (odpowiednie ukrwienie błony śluzowej i pokrycie jej śluzem). Równie często powodem wrzodów żołądka jest zakażenie bakterią Helicobacter pylorii. Bakteria ta jest odporna na drażniące działanie kwasu solnego. Innym czynnikiem wywołującym chorobę wrzodową stosowanie szczególnie w nadmiarze niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Również palenie tytoniu sprzyja powstawaniu wrzodów. Wpływ na powstawanie wrzodów żołądka i dwunastnicy ma czynniki genetyczne.  

Jakie są objawy wrzodów? Jak można je rozpoznać?  

Objawy towarzyszące wrzodom żołądka to głównie piekący ból w nadbrzuszu oraz dyskomfort. Szczególnie często pojawia się na czczo ale również 1-3h po posiłku. Po zjedzeniu ból zwykle mija. Czasem wrzody żołądka mogą dawać uczucie pełności, rozpierania czy nawet wymiotów. Są też pacjenci, którzy nie odczuwają żadnych dolegliwości.  

Co na wrzody żołądka? Co zrobić w przypadku wystąpienia opisanych objawów?  

W przypadku wystąpienia uporczywych bólów brzucha i nieprzyjemnego dyskomfortu należy zgłosić się do lekarza w celu odpowiedniej diagnozy, ponieważ choroba wrzodowa jest poważną chorobą i może być niebezpieczna w skutkach.  

Jakie leki na wrzody? Co zastosować na wrzody żołądka bez recepty?  

Oprócz stosowania leków należy pamiętać o przestrzeganiu odpowiedniej diety bogatej w warzywa i owoce, unikać soli kuchennej i smażenia. Korzystne będzie rzucenie palenia tytoniu i zadbanie o higienę szczególnie jamy ustnej w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia bakterią Helicobacter pylorii. W aptekach dostępne są testy mające za zadanie wykrycie tej bakterii.   Lekami na wrzody żołądka i dwunastnicy są preparaty zobojętniające kwaśne środowisko żołądka. Leki te dostępne są w formie zawiesiny ale także tabletek. Substancją czynną tych leków jest np. fosforan glinu, który dodatkowo ma działanie ściągające i przeciwzapalne. Inne stosowane leki na wrzody bez recepty wpływają hamująco na wydzielanie kwasu solnego. Preparaty te zawierają m.in. pantoprazol. Kobiety w ciąży przed zastosowaniem powyższych leków powinny skonsultować się z lekarzem.

pixel