• IBUM EXPRESS 400 mg x 12 kapsułek miękkich

IBUM EXPRESS 400 mg x 12 kapsułek miękkich

  • Lek o właściwościach przeciwbólowych, przeciwgorączkowych i ograniczających stan zapalny.
5,89 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

IBUM EXPRESS 400 mg x 12 kapsułek miękkich

Ibuprofenum

Ibum Express to produkt leczniczy, w którego skład wchodzi ibuprofen - substancja czynna z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jego działanie bazuje na hamowaniu cyklooksygenazy, enzymu uczestniczącego w produkcji endogennych czynników indukujących procesy zapalne i gorączkę oraz pobudzających receptory bólowe.

Efektami przyjmowania leku Ibum są: uśmierzenie odczuwanego bólu, ograniczenie stanów zapalnych, obniżenie podwyższonej temperatury ciała.

Wskazania

  • Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: głowy (w tym bóle napięciowe i migrenowe), zębów, mięśniowe, stawowe, kostne, pourazowe i pooperacyjne.
  • Nerwobóle.
  • Bolesne miesiączkowanie.
  • Stany gorączkowe w przebiegu przeziębienia, grypy lub innych chorób wywołanych infekcjami.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inny lek z grupy NLPZ.
  • Wystąpienie w przeszłości duszności, napadu astmy oskrzelowej, obrzęku błony śluzowej nosa, reakcji skórnej lub innego rodzaju odczynu alergicznego po zastosowaniu dowolnego leku z grupy NLPZ.
  • Czynna lub wyleczona: choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego, owrzodzenie lub perforacja przewodu pokarmowego. 
  • Ciężka niewydolność serca, nerek i/lub wątroby.
  • Skazy krwotoczne, krwawienia nieznanego pochodzenia.
  • III trymestr ciąży (ryzyko wystąpienia powikłań w czasie porodu lub połogu).
  • Wiek poniżej 12. roku życia.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ (ryzyko nasilenia działań niepożądanych).
  • Leczenie bólu po zabiegu wszczepienia pomostów naczyniowych.

Kobiety w I i II trymestrze ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego.
Kapsułkę należy przyjąć w trakcie posiłku i popić niegazowaną wodą w ilości co najmniej 100 ml (ok. pół szklanki). Nie rozgryzać, nie otwierać, nie żuć, nie ssać.

Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: 1 kapsułka (400 mg ibuprofenu) doraźnie lub co 4 - 6 godzin.
Nie należy stosować ilości większej niż 3 kapsułki na dobę - niewskazane jest przekraczanie maksymalnej dziennej dawki ibuprofenu wynoszącej 1200 mg.

Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania (do 3 dni). Jeżeli objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu pomimo leczenia, należy zgłosić się do lekarza.

Działania niepożądane

Ibuprofen może wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi równocześnie lekami. Przed przyjęciem należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które może wpływać Ibum Express.

Wśród najczęstszych niepożądanych objawów związanych z przyjmowaniem Ibum Express wymienia się:

  • Dolegliwości żołądkowo-jelitowe: zgaga, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia, niewielkie krwawienie z przewodu pokarmowego, mogące prowadzić w wyjątkowych przypadkach do niedokrwistości.
  • Reakcje nadwrażliwości z wysypką skórną i świądem lub napadami duszności.
  • Bóle i zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i zmęczenie.
  • Zaburzenia widzenia.
  • Owrzodzenia przewodu pokarmowego (z możliwym krwawieniem i perforacją), wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, zapalenie błony śluzowej żołądka.

Dodatkowe informacje

Jednoczesne, długotrwałe stosowanie różnych leków przeciwbólowych może prowadzić do uszkodzenia nerek z ryzykiem ich niewydolności (nefropatia postanalgetyczna).

Podmiot odpowiedzialny

„PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK” S.A., 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242 E

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991013004
Parametry techniczne:
Postać:
kaps.miękkie
,
opakowanie
Dawka:
0,4 g
Opakowanie:
12 kaps.
Lek na receptę:
nie

Prezentowane na stronach serwisu opakowania produktów mają wyłącznie charakter informacyjny i rzeczywiste opakowania mogą różnić się od prezentowanych. Apteka dokłada wszelkich starań, aby opisy i wygląd umieszczonych na stronach serwisu Produktów i ich opakowań były zgodne z rzeczywistością. W żadnym jednak wypadku Apteka nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub mylące podanie parametrów i właściwości Produktów lub też zmianę charakterystyki Produktu lub jego opakowania przez producenta.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel