• VOLTAREN MAX 23,2 mg/g żel 100 g
  • VOLTAREN MAX 23,2 mg/g żel 100 g
Bestseller Polecany

VOLTAREN MAX 23,2 mg/g żel 100 g

  • Voltaren MAX zawiera diklofenak należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalne (NLPZ). Ma postać żelu i znajduje zastosowanie w miejscowym zwalczaniu bólu, m.in. pleców, mięśni, stawów.
26,29 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Voltaren MAX

Jedyny żel przeciwbólowy, który walczy z bólem stawów aż do 12h*

Żel przeciwbólowy Voltaren MAX został opracowany specjalnie z myślą o osobach, które cierpią na ból spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów. Dzięki zawartości maksymalnej dawki substancji czynnej, dostępnej bez recepty. Voltaren MAX jako jedyny żel przeciwbólowy działa, aż do 12 godzin*.

Oznacza to, że wystarczy posmarować bolące miejsce rano, by Voltaren MAX działał przeciwbólowo przez cały dzień.

* Wśród żeli przeciwbólowych dostępnych bez recepty
Wskazania
  • ograniczone i łagodne postaci choroby zwyrodnieniowej stawów
  • pourazowe stany zapalne ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów
  • ograniczone stany zapalne tkanek miękkich
Jak działa żel Voltaren MAX
  • działa przeciwbólowo aż do 12 godzin
  • działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo
  • pomaga poprawić sprawność ruchową i skrócić czas powrotu do normalnego funkcjonowania
Jak stosować żel
Voltaren MAX?

Żel Voltaren MAX stosuj na bolące miejsca 2 razy na dobę (rano i wieczorem).

Zawsze stosuj go zgodnie z opisem na ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty.

W razie wątpliwości zwróć się do lekarza lub farmaceuty.

Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę.

** W porównaniu do tuby ze standardową nakrętką
Dlaczego
Voltaren MAX?

Żel Voltaren MAX trafia bezpośrednio w głąb stawów (do 1 cm głębokości) objętych stanem zapalnym, aby zwalczać uporczywy ból aż do 12 godzin.

Jak Voltaren MAX pomaga w chorobie zwyrodnieniowej stawów?
Obszary najczęściej dotykane przez chorobę zwyrodnieniową stawów.

Czy wiesz, że choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęściej występującą chorobą stawów? Doskwiera ponad połowie osób po 55 roku życia. Dotyczy głównie stawów kolanowych, biodrowych oraz dłoni, lecz może umiejscowić się również w stawach kręgosłupa.

Jej objawami są:

  • ból stawów – nasilenie bólu może być różne. Czasem ból mija szybko, a czasem jest uporczywy i trudny do zniesienia przez dłuższy okres.
  • sztywnienie stawów – uczucie sztywności w stawach po dłuższym bezruchu (np. po nocy)
  • trzeszczenie w stawach – pojawiające się w czasie ruchu
  • obrzęki.

Choroba zwyrodnieniowa stawów a stosowanie środków przeciwbólowych

Stosowanie leków przeciwbólowych jest jednym z dwóch (obok aktywności fizycznej) podstawowych sposobów przeciwdziałania dolegliwościom związanym z chorobą zwyrodnieniową stawów.
Leczenie odbywa się za pomocą leków dostępnych na receptę, bądź leków wydawanych bez recepty, wśród których są tzw. niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Leki te mogą występować zarówno w formach doustnych (tabletki, kapsułki) jak i takich do stosowania zewnętrznego (maści, żele, kremy).

Żel Voltaren MAX ma zarówno właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe jak i przeciwobrzękowe.

Zobacz jak Voltaren MAX
zmienia życie Polaków
Porównaj
Voltaren MAX i Voltaren Emulgel 1%
Voltaren
MAX
Voltaren
Emulgel 1%

Typ bólu

Ból stawów wywołany chorobą zwyrodnieniową stawów

Nawracający ból pleców

Miejsce bólu*

Stawy

Plecy

Korzyści

Działa do 12h

Uśmierza ból i leczy stan zapalny

Główna cecha produktu

Podwójna dawka substancji czynnej** (diklofenak)

Potrójne działanie (eliminuje ból, redukuje stan zapalny, przyspiesza leczenie)

* Rekomendacja producenta GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. ** W porównaniu do żelu Voltaren EMULGEL 1%

Jedyny żel przeciwbólowy, który działa aż do 12h*

*Wśród żeli przeciwbólowych dostępnych bez recepty

Najczęstsze Pytania i odpowiedzi

Czym jest choroba zwyrodnieniowa stawów?

Choroba zwyrodnieniowa stawów (CHZS) jest najczęściej występującą, bolesną chorobą stawów. Pojawia się, gdy chrząstka stawowa – warstwa ochronna pokrywająca zakończenie kości w stawie – zaczyna się zużywać. Po jakimś czasie chrząstka może nawet całkowicie się zetrzeć i odsłonić kość. Wywołuje to stan zapalny, ból i powoduje powstawanie wyrośli kostnych w stawach, co skutkuje sztywnością stawów i utrudnia ruchy.

Czym jest zapalenie?

Zapalenie to reakcja organizmu na uszkodzenie komórek lub tkanek.

Główne objawy zapalenia to:

  • uczucie podwyższonej temperatury w miejscu objętym procesem
  • zaczerwienienie
  • opuchlizna
  • ból
  • ograniczona ruchomość

Co to jest analgetyk?

Analgetyk to lek, który zmniejsza ból – jest to termin medyczny na lek przeciwbólowy. Niektóre analgetyki hamują doznania bólowe poprzez znieczulenie miejscowe zakończeń nerwowych (np. w obolałym stawie), inne działają „ośrodkowo” w częściach mózgu, gdzie przetwarzana jest informacja o bólu.

Co to jest diklofenak?

Diklofenak jest substancją czynną, wchodzącą w skład żelu Voltaren MAX. Diklofenak ma silne działanie przeciwzapalne, a także posiada doskonałe właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Informacje o produkcie VOLTAREN MAX

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak dietyloamoniowy. 1 gram żelu zawiera 23,2 mg diklofenaku dietyloamoniowego. Pozostałe składniki leku to: alkohol izopropylowy, alkohol oleinowy, glikol propylenowy, kokozylokaprylokapronian, parafina ciekła, makrogolu eter cetostearylowy, karbomer, dietyloamina, kompozycja zapachowa eukaliptusowa, butylohydroksytoluen (E 321), woda oczyszczona.

Dawkowanie

Stosować na powierzchnię skóry w miejscu bólu i obrzęku, poprzez delikatne wmasowanie 2 razy na dobę (najlepiej rano i wieczorem).

Przeciwwskazania
  • uczulenie na substancję czynną lub inny składnik leku
  • reakcja uczuleniowa po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen lub po innych lekach stosowanych w leczeniu bólu stawów i mięśni, gorączki i stanów zapalnych
  • trzeci trymestr ciąży
  • nie stosować u dzieci poniżej 14 lat
Wskazania do stosowania

Voltaren MAX jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat. Produkt działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Stosowany jest w miejscowym leczeniu:

Dorośli i młodzież powyżej 14 lat:

  • pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń)
  • bólu pleców
  • ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich, takich jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.

Dorośli (powyżej 18 lat):

  • ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Voltaren MAX Diklofenak dietyloamoniowy 23,2 mg/g, żel.

Wskazania do stosowania: Voltaren MAX jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat. Produkt działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Stosowany jest w miejscowym leczeniu - dorośli i młodzież powyżej 14 lat: pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń), bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe. Dorośli (powyżej 18 lat): ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na diklofenak lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu, u pacjentów, u których napady astmy, pokrzywka, czy ostre nieżyty błony śluzowej nosa są wywoływane przez kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, ostatni trymestr ciąży, u dzieci i młodzieży poniżej 14 lat.

Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.XII.2015.

Voltaren Emulgel 1%, Diklofenak sodu 10 mg/g, żel.

Wskazania do stosowania: Voltaren Emulgel 1% jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat. Produkt działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Stosowany jest w miejscowym leczeniu - dorośli i młodzież powyżej 14 lat: pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń), bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe. Dorośli (powyżej 18 lat): ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na diklofenak, glikol propylenowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego. Voltaren Emulgel 1% jest także przeciwwskazany u tych pacjentów, u których napady astmy, pokrzywka, czy ostre zapalenie błony śluzowej nosa są wywoływane przez kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, ostatni trymestr ciąży, u dzieci i młodzież poniżej 14 lat.

Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.XI.2015.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Znaki towarowe są własnością lub są licencjonowane przez spółki z grupy GSK. ©2017 Spółki z grupy GSK lub ich licencjodawcy.
CHPL/CHVOLT/0003/17
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990968961
Parametry techniczne:
Postać:
żel
,
opakowanie
Dawka:
0,0232 g/g
Opakowanie:
100 g (tuba)
Lek na receptę:
nie
Limit sprzedaży:
10

Prezentowane na stronach serwisu opakowania produktów mają wyłącznie charakter informacyjny i rzeczywiste opakowania mogą różnić się od prezentowanych. Apteka dokłada wszelkich starań, aby opisy i wygląd umieszczonych na stronach serwisu Produktów i ich opakowań były zgodne z rzeczywistością. W żadnym jednak wypadku Apteka nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub mylące podanie parametrów i właściwości Produktów lub też zmianę charakterystyki Produktu lub jego opakowania przez producenta.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel