• APAP PRZEZIĘBIENIE HOT (650 mg + 50 mg + 10 mg) proszek do sporządzania roztworu doustnego x 8 saszetek

APAP PRZEZIĘBIENIE HOT (650 mg + 50 mg + 10 mg) proszek do sporządzania roztworu doustnego x 8 saszetek

Ocena:
5.00 / 5 (1 opinia)
  • APAP Przeziębienie Hot to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy stanowiący połączenie paracetamolu, kwasu askorbowego i fenylefryny - substancji czynnych wspierających się w zwalczaniu dolegliwości związanych z przeziębieniem.
12,49 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

APAP PRZEZIĘBIENIE HOT (650 mg + 50 mg + 10 mg) proszek do sporządzania roztworu doustnego x 8 saszetek.

Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Phenylephrini hydrochloridum

Paracetamol uśmierza ból oraz obniża gorączkę poprzez hamowanie aktywności ośrodkowej cyklooksygenazy odpowiedzialnej za powstawanie czynników podnoszących temperaturę ciała i pobudzających receptory bólowe. Nie wywiera wpływu przeciwzapalnego ani nie zmniejsza syntezy prostaglandyn na obwodzie, dzięki czemu - w porównaniu do leków z grupy NLPZ - nie drażni błony śluzowej żołądka i nie zaburza procesów krzepnięcia krwi.
Kwas askorbowy, czyli witamina C, jest naturalnym "wymiataczem" wolnych rodników tlenowych o szkodliwym działaniu na komórki i tkanki. Wspiera i pobudza układ immunologiczny organizmu do wzmożonej odpowiedzi na infekcję.
Fenylefryna, niewybiórczy związek sympatykomimetyczny (tj. zwiększający aktywność układu współczulnego), powoduje m.in. obkurczanie drobnych naczyń krwionośnych w jamie nosowej, czyli zmniejszenie ilości powstającej wydzieliny i zahamowanie wysięku (kataru).

Wskazania

Łagodzenie objawów towarzyszących przeziębieniu, grypie oraz innym infekcjom wirusowym:

  • bóle głowy, gardła, mięśniowe, kostno-stawowe; 
  • gorączka;
  • obrzęk błony śluzowej jamy nosowej oraz katar.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na paracetamol, kwas askorbowy, fenylefrynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek albo inne poważne choroby tych narządów.
  • Choroby towarzyszące, takie jak: niestabilna choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, fenyloketonuria, nadczynność tarczycy, jaskra z wąskim kątem przesączania, kamica moczowa.
  • Ciąża i karmienie piersią.
  • Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej.
  • Wiek poniżej 12. roku życia.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych preparatów zawierających paracetamol lub sympatykomimetyki (ryzyko nasilenia działań niepożądanych lub zatrucia).
  • Równoczesne stosowanie inhibitorów MAO lub trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych.
  • Nadużywanie alkoholu, stan niedożywienia organizmu.

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego.
Zawartość saszetki rozpuścić w szklance gorącej wody oraz wypić bezpośrednio po przestudzeniu do optymalnej temperatury.

Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia: 1 saszetka doraźnie lub co 4 - 6 godzin.
Maksymalna dawka dobowa dla leku APAP Przeziębienie Hot wynosi 6 saszetek. Nie należy jej przekraczać.

Jeżeli po 3 dniach przyjmowania preparatu objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.

Działania niepożądane

Paracetamol może wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi równocześnie lekami. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które wpływa APAP Przeziębienie Fast.

Objawy niepożądane w czasie stosowania leku APAP Przeziębienie Fast należą do rzadkości. Mogą wystąpić m.in.:

  • suchość błon śluzowych jamy ustnej, gardła i nosa;
  • niepokój, bezsenność, lęk, nerwowość;
  • reakcje uczuleniowe, pokrzywka, rumień, wysypka;
  • nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej;
  • podwyższenie ciśnienia tętniczego, przyspieszone bicie serca;
  • bladość skóry i błon śluzowych;
  • zaburzenia oddawania moczu;
  • skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki z grupy NLPZ.

Dodatkowe informacje

W trakcie leczenia produktami leczniczymi zawierajacymi paracetamol nie wolno pić alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.
Przewlekłe stosowanie leku APAP Przeziębienie Fast może doprowadzić do wystąpienia martwicy brodawek nerkowych lub kolki nerkowej.
W czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Podmiot odpowiedzialny

USP Zdrowie Sp. z o.o., ul. Poleczki 35, 02-822 Warszawa

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Ilość opinii: 1 Średnia ocena: 5.00
Ocena:
Autor:
Ten Apap na przeziębienie w saszetkach staram się mieć zawsze w domu, szczególnie w sezonie zwiększonej zachorowalności na grypę i przeziębienie. Przy pierwszych objawach infekcji, jak np. katar, chrypka, ból gardła czy łamanie w kościach i ogólne osłabienie, aplikuję sobie lub bliskim ciepły napój z saszetki Apap Przeziębienie Hot. Najlepiej zrobić to na noc po ciepłej kąpieli. Potem biorę jeszcze przez kilka dni i zwykle stawia mnie na nogi bez położenia się do łóżka i długiego chorowania. Wygodna forma proszku w saszetkach do przygotowania smacznego napoju, lek na przeziębienie stawia na nogi, oparty na bezpiecznym paracetamolu. U mnie obowiązkowa pozycja w domowej apteczce, polecam, stosuję od kilku sezonów.
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991115425
Parametry techniczne:
Postać:
pr.do p.roztw.
,
opakowanie
Dawka:
(0,65g+0,05g+0,01g)/sasz.
Opakowanie:
8 sasz.
Lek na receptę:
nie
Wasze wcześniejsze pytania dotyczące tego produktu

Tak, według zaleceń producenta lek na gorączkę i ból Apap Przeziębienie HOT można stosować na pierwsze objawy przeziębienia i innych infekcji u dzieci powyżej 12. roku życia. Dawkowanie Apap Hot w tym przedziale wiekowym jest takie samo jak u dorosłych, czyli jedna saszetka leku doraźnie lub przyjmowanie ciepłego płynu z jednej saszetki co 4-6 godzin. Nie wolno przekroczyć dobowej dawki (6 saszetek). Jeśli po 3 dniach nie zauważy Pani poprawy, warto udać się do lekarza na konsultację.

Prezentowane na stronach serwisu opakowania produktów mają wyłącznie charakter informacyjny i rzeczywiste opakowania mogą różnić się od prezentowanych. Apteka dokłada wszelkich starań, aby opisy i wygląd umieszczonych na stronach serwisu Produktów i ich opakowań były zgodne z rzeczywistością. W żadnym jednak wypadku Apteka nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub mylące podanie parametrów i właściwości Produktów lub też zmianę charakterystyki Produktu lub jego opakowania przez producenta.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel